Autor Zpráva
dako
Profil
Ahojte potreboval by som na stránke vytvoriť takú vec, že ked kliknete na jeden odkaz, tak Vás po nejakom case, dajme tomu 5 sec presmeruje napat na stránku kde ste boli pred tým, s tým že to na tej stránke hned zacne automaticky odpocitavať ) da sa tak nieco spraviť?
Hando
Profil
Zkoušel jsi hledat? Třeba zde je dost možností.

Určitě bych se přimlouval za zamyšlení, jaký má smysl přesměrování s odpočtem, když předtím musí uživatel kliknout na odkaz. V dnešní době, kdy se řeší pomalé načítání stránek, tak proč uživatele zbytečně brzdit?
dako
Profil
jj, uz som to vyriešil, len by to chcelo ešte odpočítavanie aj že 5,4,3,2,1,... že by to tam bežalo, existuje take niečo v php???
Keeehi
Profil
dako:
Ne. A ani nemůže. PHP se provádí na servru. ty potřebuješ něco, co se provádí u klienta (Javascript).
Hando
Profil
Přesně tak, php je serverový programovací jazyk, leda bys měl chuť provádět nějaké krkolomné přesměrování po vteřině znovu na server, vygenerování o vteřinu nižšího čísla a zase zobrazení s přesměrovávací hlavičkou a naivně si myslel, že se vše provádí v reálném čase bez prodlev. Javascript se dá zase vypnout a ačkoliv osobně neznám moc lidí, kteří by JS vypínali, tak by se s tím mělo počítat.
Nicméně stále nechápu, jaký smysl má přesměrování po nějakém čase? "Všichni čekejte a obdivujte odpočítávání"? Pokud bych měl chodit na tu stránku třeba častěji a vždy musel čekat i těch 5 vteřin na něco, co jsem si vyžádal kliknutím na odkaz, tak by mě to velmi rychle začalo... víš co... :) Efekty jsou fajn, ale ne na úkor pohodlí uživatele. Toť můj názor...
weroro
Profil
Hando:
programovací jazyk
skriptovací jazyk
Tori
Profil
Hando:
Efekty jsou fajn, ale ne na úkor pohodlí uživatele.
Někdy je mírné nepohodlí použito úmyslně za tím účelem, aby se náhodný návštěvník stal platícím uživatelem (a mohl užívat nerušeného pohodlí).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0