Autor Zpráva
adams
Profil
chci aby se tento odkaz otevrel v iframe ale ono mi to nejde zkousel sem tam dat
target ale taky neslo poradite mi?
<a href="#" onmouseover="location.href='neco.html'">Neco </a>
igamenir
Profil
Musel bys měnit location toho daného rámu. Nevím ale, jestli to jde. Rozhodně ale nedoporučuju měnit to v onMouseOver - to není vůči uživateli slušné.

Target odkazu nemá s location ve skriptu nic společného. To funguje jenom na normální odkaz a ten by měl fungovat. Pokud ne, tak je to možná tím, že se tvůj prohlížeč řídí hodně specifikací a target není validní pokud nemáš doctype Frameset.
PerToon
Profil
onMouseOver="window.jmenoiframe.href='neco.html';"

kde jmenoiframe je name u iframe
Ale nezkoušel sem to a jenom je to moje domněnka.
adams
Profil
PerToon: nefunguje
Chamurappi
Profil
Reaguji na adamse:
Zkus měnit jmenoiframe.location.href nebo document.getElementById("jmenoiframe").src.

Reaguji na igamenira:
Pokud ne, tak je to možná tím, že se tvůj prohlížeč řídí hodně specifikací a target není validní pokud nemáš doctype Frameset.
1) Specifikace neříká, že má prohlížeč rozlišovat DTD. Specifikace naopak říká, jak má s targetem nakládat, aniž by zmiňovala závislost na <!doctype>.
2) Webový prohlížeč, který by skutečně dbal předpisů v DTD, na této planetě neexistuje.
3) Atribut target je validní i v Transitional. Stejně je tohle dělení na Strict, Transitional a Frameset postavené na hlavu.
adams
Profil
furt mi to nejde
Tin
Profil
<a href="adresa" target="jmeno_ifr">Odkaz</a>

<iframe name="jmeno_ifr"></iframe>
Lukáš M
Profil
adams
možná, že by místo hlášek "nefunguje" nebo "furt mi to nejde" nebylo od věci napsat odkaz, kde to je nebo alespoň kód, chybové hlášky z javascript konzole nebo lepší popis, jak to nefunguje. ale Tinovo řešení by mělo být ok.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0