Autor Zpráva
dako
Ahojte potreboval by som co najjednoduchsie vytvorit skript, kde by bolo cca 10 uzivatelov a kazdy z uzivatelov by videl nieco ine, ze jeden by mal take odkazy a druhy by tam mal nejaky iny text - napríklad podla toho co by som tam ja zadelil ako administrator... Co bude jednoduchsie, riesit to cez databazu alebo len v php zadefinovat do premennych uzivatelov a hesla ? Prípadne ako to riesit, alebo by pomohol uz vytvoreny nejaký skript na to :)
WMPopi
dako:
Určitě bych to řešil pomocí databáze. Pokud to budeš matlat vše v php, veškerá administrace bude dlouhodobě pracnější - určit bude časem potřeba např. nějakého uživatele přidat/smazat. Obsah se bude taky určitě měnit. Cokoli co není stálé by mělo být v databázi.

Možností oprávnění je několik, z popisu není jasné co přesně potřebuješ. Já třeba nejčastěji využívám tento scénář: mám skupiny, každého uživatele zařadím do nějaké skupiny a každé skupině nastavím buďto práva (co tam smí dělat) anebo obsah (co smí vidět).
Pop
Profil *
Určitě s databází. V databázi budou práva (třeba "0", "1", "2" a "3")
A pak bych po přihlášení načetl uživatelova práva do proměnné a pokračoval takto:
if($prava == "0")
{echo "<a href='neco.php'>První odkaz</a>; }
else if ($prava == "1")
{echo "<a href='jeste_neco_jineho.php'>Druhý odkaz</a>; }
A tak dále by jsi vypsal všechny práva ..
WMPopi
Pop:
Třeba. Anebo si i ty položky nacpat do databáze a u těch nastavovat tu skupinu/skupiny práv..
dako
ok, takze idem to robit práve cez tú databázu, ale chcelo by to sa od niečoho odraziť a chytit sa niečoho - a kedže nechcem znova vymyslat uz nejeden krát vymyslené, mohol by mi niekto poskytnút komplet skript, ktorý by mi fungoval zatial tak ze by sa dalo registrovat, prihlásit, a pracovalo by to s databázou. Aspon taký základný, lebo nech googlim kolko chcem alebo aj tu na fore hladam nic nemozem najst, mozno zadavam zle hesla, lebo tiez tomu nechapem :) prípadne ak by tam bol už aj stlpcek s pravami a aj to rozchodené bolo by to ideálne :)

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: