Autor Zpráva
Tomáš Procházka
Profil
Zdravím,
převádím databázi(udělám dump databáze a pomocí příkazu "perl -pi -w -e 's/CHARSET=latin2/CHARSET=utf8/g;' dump_utf8.sql" přehodím kódování), která je komplet v latin2 do UTF-8 a po převodu mi nefungují ž a š. Všechny meta tagy mam nastavený, SET CHARACTER SET taky posílám do databáze před čímkoliv jiným, ale za žívýho boha tam nemůžu š a ž dostat.

Když se podívám do latin2 databáze, tak š a ž nejsou v PHPmyAdminu vyditelné. Nicméně když pak vypisuju obsah této databáze na stránkách, které mají patřičně nastavený meta tag a posílají nejdřív patřičný SET CHARACTER SET, tak to funguje.

V databázi UTF8 jsou š a ž taky neviditelný, nicméně nastavení meta tagů a SET CHARACTER SET na stránkách mi už nepomáhá.

Potřebuju tedy asi udělat něco s databází nebo s tím dumpem před tím, než to naleju do nové UTF8 databáze. Dostal jsem se do bodu, kdy prostě nevím.

Díky, T.
me vakérav
Profil *
Jsi si jistý, že máš DB v iso-8859-2 a ne ve windows-1250? Funguje písmeno ť?
Tomáš Procházka
Profil
Hele a víš, že asi jo. Nejsem autorem té původní databáze, ale očividně ten člověk předemnou rval data ve windows-1250 do databáze s latin2. No jo, ale co s tim teď? Když se ten dump snažim překonvertovat příkazem "iconv -f windows-1250 -t UTF-8 m.sql > m2.sql", tak mi to píše cannot convert.


Ani CP1250 se tomu nelíbí.


Dobrý. Tak jsem to nakonec vyřešil tak, že jsem si udělal dump databáze a v text wrangleru jsem to prohnal find and replace, kde jsem vždycky dál windows-1250 kód š,ž a ť a replacenul jsem to normálníma písmenkama. Díky za radu, pomohlo mi to.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0