« 1 2 »
Autor Zpráva
Hudy
Profil *
Ahojky.

Určitě si řeknete blbej dotaz, ale přes to se musím zeptat. Jak docílím ve FrontPage 2003 efektu hypertextového odkazu při přechodu myši na statickém textu ? Chtěl bych při najetí myši na odkaz, aby se změnila barva. Nastavil jsem to dle návodu, leč výsledek se nedostavuje.

Děkuju za pomoc.
Jirko
Profil
V liště máš Format dále dynamic html effects a dál je to už lehké::::::::
Hudy
Profil *
Jasně přišel jsem na to, ale např. v FF to pak nefunguje. Díval jsem se tady i na to, jak to udělat v hover, ale jaksi to nezvládám. Myslím tím tvar v jakém a kam to mám napsat :-(
Hudy
Profil *
Haloooo, fakt bych Vám byl vděčný za radu jak kód zapracovat do stránky, aby mi odkazy při přechodu myši změnily barvu. Chci aby to fungovalo i v FF. Z návodu tady nejsem ale vůbec moudrý :-( Chci použít font Tahoma velikost 10 a černé písmo jako základ a při přechodu oranžové s podtržením.

Moc a moc děkuju.
Timy
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/dhtml.html
Hudy
Profil *
Pro TIMYHO

Jenže já se v kódu vůbec nevyznám. Žídmu z FP 2003 maximum. Vůbec netuším ani když si to přečtu, jak to tam zapsat. Když udělám dynamický efekt v FP 2003, nefunguje to pak v FF. Poraď. Vím že jsi makovice na tohle. Díky :-)
Radek Hrabůvka
Profil
Format > Style... > vybrat a:hover > Modify... > Format (tlačítko) > Color > vyber si barvu... Pak potvrdíš změny. Tím vytvoříš styl (pouze pro a:hover), který funguje ve všech dnes běžných prohlížečích.
<OT>Dělat ve FP není žádná sranda, já jsem to vzdal ve prospěch PSPadu.</OT>
Hudy
Profil *
PRO RADKA

Radku ty znáš kód, ale já ne. Nevím co mám dělat s tím co jsi mi napsal. Asi jsem tupec, ale fakt nevím. Proto používám FP 2003. Nevím zda ti pomůže, když bych poslal kus toho kódu a ty bys mi napsal jak to má vypadat. Co myslíš je to možný ?
Hudy
Profil *
Jo už chápu vydrž a napíšu výsledek :-)
Hudy
Profil *
Radku.

Dostal jsem se tam jak jsi psal a vše fungovalo jen do doby, než jsem dal u písma pryč podtržení a změnu základního písma na černé místo modré. Pak už se to zase při přechodu neměnilo. Tys používal FP ? Já myslel že je zatracovanej.
Radek Hrabůvka
Profil
Hudy Jestli ti dobře rozumím, chceš pouze, aby text, který je odkazem, změnil barvu. Napsat jsem postup pro anglickou verzi FP 2003, o kód se nestarej, najeď na menu, odhadnu jak by se to mohlo jmenovt v české verzi: Fotmát, Styl..., vybrat myší a:hover, Změnit..., tlačítko Formát, Barva, tam si vybereš hezkou barvu. Hlavně neposílej kód, kdyby to bylo třeba, tak ti to napíšu.
Hudy
Profil *
To jsem udělal, ale jakmile jsem dal pryč standardní hypertextové podtržení, změna na barvu kterou jsem si zvolil přestala fungovat. Jsem z toho jelen.

Jinak jsi to pochopil správně, že chci jen změnu barvy statického odkazu při najetí myšky.
Hudy
Profil *
Radku:

zkoušel jsem to znovu a když odstraním u písma odkazu podtržení, ale ponechám modrou barvu, vše funguje. Jakmile ale automatickou modrou barvu odkazu změním na černou, efekt přechodu nefunguje. Poraď.
Radek Hrabůvka
Profil
Hudy Nevím, jak jsu dal pryč to podtržení odkazu ve FP bez zásahu do kódu, zajímalo by mě to, napiš, hlavně ať vím, co to udělá s kódem. Takže znova a jinak, protože chceš nepodtrřený odkaz. Hoď stránku na web a sem odkaz, nebo sem nakopíruj ze zdrojového kódu sekci head, to je to mezi <head> a </head>.
Radek Hrabůvka
Profil
Hudy Musíš nastavit zase stylem barvu odkazu pro a:link
a:link - barva odkazu
a:visited - barva navštívaného odkazu
a:hover - barva přejížděného odkazu
a:active - barva aktivního odkazu
Hudy
Profil *
Tak jsem dal

a:link - barva odkazu (černá)
a:visited - barva navštívaného odkazu (černá)
a:hover - barva přejížděného odkazu (oranžová)
a:active - barva aktivního odkazu (černá)

no a ani pak to stejně nefachá a odkaz je stabilně černý.

Vím že bys mi nejradějí už nakopal zadek a říkáš si to je ale negramot, ale věř mi, že tak hloupý nejsem.

Ach joooo.
Timy
Profil
<html>
<head>
<title>názevd sdg sdf </title>
<style>
a {color:red} /*barva statického odkazu*/
a:hover {color:green; text-decoration:none} /*barva odkazu po přejetí kurzorem*/
</style>

</head>
<body>
asgfsa
</body>
</html>
Hudy
Profil *
Moc děkuju za zcela vyčerpávající popis, avšak s větším ******* jste se jistě nesetkali a tudíž ponechám odkazy bez efektu. Nedá se nic dělat. Nemám na to !!!!
Timy
Profil
nahraj stránku na web a hoď link, takhle to opravdu nikam nevede
Hudy
Profil *
Nevede já vím. Když neumím kód, tak pak ani nevím kam to mám vepsat. Pošli svůj mejl. Pošlu ti to tam. Je to rozdělaný a na FTP to natahovat zatím nechci. Jinak tam mám spoustu věcí co tam nakonec nebude, tak mě nekamenuj a raději poraď :-)
Timy
Profil
lukas.havrlant@gmail.com jinak email mám uvedený v profilu (klikni na člen pod jménem).
Hudy
Profil *
Jinak kdyby jsi chtěl, mohl bys mi pomoci udělat Koudíkovo stránky nějak vychytaný. Dal bych Tě pak na stránky jako spoluautora :-)))
Radek Hrabůvka
Profil
Hudy To jsou začátky s CSS, to se poddá. Vím co s tím jsou dvě možnosti, podle toho, co je pro tebe lepší:
1. začít znova, obarvíš odkazy a pak "vlezeš" do kódu a do stylu (hledej <style>) přidáš něco takového (co přidáš, píšu tučně, co a kdy chceš podtrhnout, si uprav podle sebe):
a:link {color: #123456; text-decoration: none;}
a:visited {color: #123456; text-decoration: none;}
a:hover {color: #123456; text-decoration: underline;}
a:active {color: #123456; text-decoration: none;}

Mezery navíc nevadí, středníky oddělují deklarace, poslední není nutný, čísla barev si dej podle sebe, ve stylu se dají změnit.

2. Upravit stávající, označit odkaz a "obarvi" ho výhozí barvou "Automatic", v českých FP asi "Automatická", nebo "Výchozí" barva. Pak vlezeš do kódu, viz bod 1.
Hudy
Profil *
Teda já se vůbec divím, jakou máte se mnou trpělivost. Kdybych já byl na vašem míste, asi bych se už poslal do háje zelenýho. Vyzkouším a hned napíšu.
Hudy
Profil *
Radku:

Tak jsem to udělal přesně podle toho co jsi napsal a mám prostě smolíka. Nejde to. Jakmile si to výchozí písmo dám na Tahoma 10, je konečná :-(
Radek Hrabůvka
Profil
FP tam asi dal plno svého balastu. Díval jsem se na kód, který FP zplodí při změně barvy, tak to může udělat jen mamlas nebo FP. Nejlepší bude tu stránku hodit na web, třeba jako "pokus.html".
Hudy
Profil *
Radku přesně jsi to napsal:

tak to může udělat jen mamlas nebo FP[i][/i][b][/b]. Myslím si, že je to za A. :-)

No můžu ti stránku poslat na mejlíka jestli chceš kvůli rozboru. Jinak jsem to zatím vyřešil tak, že jsem to udělal jako tlačítko JPG s průhledným pozadím, tak že to teď funguje. Jednže to není podle mne řešení problému, takhle ho obejít. Navíc obrázek se načítá déle než samotný text. Mě by to nevadilo při rychlosti 1024 kbs, ale .....

Napiš jestli máš zájem. Budu fakt moc rád, když poradíš. Vím že nemusíš.
caledon
Profil
Hudy

FP2003 sice nemam, ale ve FP2000 se to dělá tak, že klikneš pravým tlačítkem na stránku->Vlastnosti stránky->Pozadí->Povolit efekty při přejetí myší (nebo tak nějak)

A když to nepůjde tak jak sem napsal tak prostě do toho kódu vlízt musíš... Není to těžký fakt, že ne... Já s CSS taky začínám a jde vlastně jenom o to pochopit co co znamená a http://www.jakpsatweb.cz ti hooodně pomůže :-)

Jinak měl sem stejný problém v IE pohoda, ale ve FF ani ťuk... Stačilo se kouknout do FP nápovědy... ;-)
Hudy
Profil *
CALEDON

Jj, to jsem udělal. Efekty mám povolené, ale jak jusem psal víše, jakmile změním font na mou oblíbenou Tahomu a zruším podtržení, je konec. Vyřešil jsem to tak, že jsem udělal tlačítka GIF a je vyřešeno. Sice to je takové řešení mého problému oklikou, ale funguje to. Jináč fakt nevím kde je zakopanej pes.
caledon
Profil
Hudy

to je divný... Zkus si zobrazit kód a tam kde máš odkazy tačínají <a href...> a končí </a> napiš tohle <a href="http://www.neco..cz" style="text-decoration: none">sdfg</a> a všechno ostatní nastav přes ty vlastnosti stránky a nebo mi pošly tu stránku na e-mail matej.hudak@atlas.cz
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0