Autor Zpráva
Martina16
Zdravím,
nevím jestli píšu na správné místo, ale doufám že mi tu dokážete poradit. Mám problémy se svým webem, protože se mi na něj někdo a mění mi soubory. Začalo to asi před měsícem kdy jsem se vrátila ze školy a stránka byla nahackovaná, problém sem vyřešila a myslela si že je vše v pořádku. Jenomže po pár dnech mi psal můj hosting že je na stránce stále jakýsi vir a že podle jejich techniků bude nejlehčí všechno smazat. Přistoupila jsem na to a stránku obnovila. Ale stále i po změně všech hesel a tak dále vím že tam stále někdo chodí. Dneska jsem se přihlásila a chyběla mi celá jedna složka z wordpressu a navíc bylo opět několik souborů. Už jsem zkoušela několik pluginů a ostatní, ale jaksi to nepomohlo ... Neví tu, prosím, někdo o spolehlivém řešení jak toto zastavit?
Fisir
Máte na webu virus — co s tím?
Martina16
Fisir:
zkoušela jsem 3 programy na zjištování viru a ani jeden nic nenašel, heslo jsem měnila snad tisíckrát a přidaný soubry se snažim mazat všechny na které narazím :/
ahoj
Profil *
Martina16:
heslo jsem měnila snad tisíckrát

Ve starém dobrém Total Commanderu?
Martina16
ahoj:
Total Commander nepoužívám, používám FileZillu ... a heslo měním přez cpanel
Keeehi
Martina16:
Jak vám už bylo napsáno, nejdříve se zbavte viru.

Pro momentální rychlou nápravu použijte jiný počítač pro obnovení a změnu hesla. Z nakaženého počítače zatím na stránky nepřistupujte. Pokud jiný počítač nemáte, tak ho má určitě kamarád/kamarádka/sousedka/počítač ve škole/počítač v práci/počítač v kavárně.

stránka byla nahackovaná
Tím myslíte co? Byly tam nějaké odkazy na cizí weby, nebo nějaký text ve smyslu "Haha, hacknul jsem tě"? Nebo něco jiného?
Martina16
Keeehi:
text ve smyslu "Haha, hacknul jsem tě", ale trochu ostřejší se vzkazem hacked by Rose ...
Keeehi
Martina16:
Pak nejspíše nemáš vir v počítači, ale útočník využil nějakou bezpečnostní chybu v tvých stránkách. Pak je zbytečné znovu ty stránky nahrávat, dokud neopravíš tu bezpečnostní chybu.
Používáš jen wordpress, nebo máš na stránkách nějaké vlastní scripty. Moc wordpress neznám, ale nepoužíváš nějaké podezřelé pluginy?

To že nejspíše nejde o virus neznamená, že o něj jít nemůže, takže si nech zkontrolovat počítač na viry.cz

Ještě sem vlož odkaz na ty tvoje stránky.
Martina16
Keeehi:
Pužívam jenom wordpress a pak tam mam nainstaovanou coppermine gallery, co se pluginů týče po té co jsem web vymazala a nahrávala znova tak tam mam teď asi jenom 5 a podezdřelé by neměli být, maj docela vysoké hodnocení ...
web: http://iam-fan.com
Martina16
další dotaz ... i kdybych měla vv počítači vir, ''přenese'' se na web jenom přez to že se přihlásím do wordpressu, nebo se musím přihlásit fo FTP?
Fisir
Reaguji na Martinu16 [#10]:
Pokud máš v počítači vir a ten odchytí heslo k administraci Wordpressu, může provést jen to, co je možné přímo z Wordpressu. Počítej ale s tím, že to samé heslo zkusí i na FTP.
Pokud odchytí heslo na FTP má volné ruce.

A myslím že jsi zvolila nevhodnou karegorii, hmm?
Moderátor Alphard: Myslím, že Jak něco udělat? je přijatelné.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0