Autor Zpráva
romanfic
Zdravím Vás .. mám jeden ořech, který neumím rozlousknout.

dostal jsem za úkol udělat v redakčním systému (který vidím poprvé) web. Vše funguje jak má až na jednu drobnost. Při kliknutí na jakýkoliv odkaz v menu se nepřiřadí žádná třída, která by rozlišila odkazy - od právě navštiveného odkazu a od ostatních odkatů. Ba co víc ani nemůžu nikde najít zdroj kde se menu "tvoří". Což mě vytáčí do bezvědomí.

Předpokládám, že css není programovatelný jazyk, lépe řečeno - nelze v něm tvořit podmínky. Proto ošetření touto cestou asi nepůjde (nikdy jsem o tom neslyšel).

Začátek řádku <!-- [IF ... cokoliv ... --> redakční systém úplně ignoruje. Chtěl jsem aspoň zjišťovat co je v url a podle toho doplnit css. Taky nic.

Prosím Vás, jak to nějak pěkně nepěkně vyřešit? Rád bych Vám web ukázal, ale je přístupný pouze ve firemní VPN.

Moc děkuji.
Str4wberry
Tohle je právě nejlepší zajistit pomocí přidání té třídy v HTML výstupu. Zkus se spíš podívat, jestli šablonovací systém toho RS ty podmínky podporuje, případně v jakém formátu.
romanfic
bohuzel nepodporuje.
peta
Co je to za CMS? Kdyz nejsi sam schopny dohledat, cim se tvori menu, treba by nekdo poradil.
Tridu je mozne priradit i javascriptem z adresy, ukladat treba do cookies.
<script>alert(location.href)</script>
Jen naznacim...

str = location.href
for (i in odkazy)
 if (str.indexOf(odkaz.href)>0)
  {odkaz.className = "sel";}
romanfic
peta:
je to browser cms..

v javascriptu jsem teprve v plenkach. mozna jeste ani tam ne. ale rekl bych ze to volani javascriptu musim taky nekam vlozit. nejlepe k tomu menu. nebo se pletu?
peta
romanfic: Pokud vis z html kodu ID menu, tak ten kod muzes vlozit kdekoliv do stranky pod toto id. Nejlepe prilepit k menu, at je to pohromade.

http://rubydoc.info/gems/browsercms/Cms/MenuHelper
Defined in: app/helpers/cms/menu_helper.rb
S ruby jsem jeste nepracoval, ale mozna do toho modulu pujde prilepit js kod pro select polozky. Jinak by sel prepsat ten modul :)

https://github.com/browsermedia/browsercms/wiki

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: