Autor Zpráva
SeparateSK
Profil
Dobrý deň, vytvoril som vlastný zvukový formát ( .jlz ),no zatial to má len štruktúru a ukladanie.
Potreboval by som pomôcť, lebo nemám ani potuchy, ako mám napr. definovať, že klavír bude znieť tak... a tón E na klavíri bude znieť zas inak.
Samozrejme, dá sa to vyriešiť tak že každý tón každého nástroja nahrám a potom to budem prehrávať, ale to ja nechcem.
Keď už ten zvuk nejak definujem, tak ako ho mám v prehliadači prehrať?

Dokázal by mi niekto pomôcť ,ako to mám urobiť?
shaggy
Profil
SeparateSK:
Prosím? Aký klavír? Aký formát? Prehliadače podporujú tvoj formát? O čom vlastne hovoríš?
SeparateSK
Profil
shaggy:
Prosím? Aký klavír? Aký formát? Prehliadače podporujú tvoj formát? O čom vlastne hovoríš?
to je to ,na čo sa pýtam
-ako definujem zvuk(ako budú dané nástroje znieť), a keď už by som mal túto časť spravenú, ako urobím to, že to bude môj prehliadač podporovať a prehrá ten zvuk.
Tým definovaním myslím ,že keď sa bude zvuk prehrávať, tak klavír bude znieť ako klavír, flauta ako flauta.
Mike8748
Profil
SeparateSK:
k čemu ti to bude dobré mít vlastní formát?

jinak... najdi si něco o formátech a kódování wav, pcm a pwm... v podstatě budeš muset původní zvuk (který např. nahraješ mikrofonem do PCM formátu) převést na ten tvuj "formát" a uložit. Pokud ti jde o hudební nástroje, tak každý tón/oktáva má definovanou frekvenci, kterou můžeš na internetu dohledat. pak jde jen o to vytvořit "audio data" (nejsnadněji v PCM formátu) a přehrát je.
SeparateSK
Profil
Mike8748
takže ,to bude nejak takto:
v mojom súbore mám napr: nástroj 1(klavír),nota 57(tón A),dĺžka 4(sekúnd) ,
tak z tohoto vygenerujem Wav súbor s frekvenciou 440Hz so zvukom klavíra na 4 sekundy a ten následne prehrám
- a na to sa musím naučiť štruktúru wav súbora.
_es
Profil
SeparateSK:
na to sa musím naučiť štruktúru wav súbora.
Čo myslíš pod „štruktúrou“ wav súbora? Na vytváranie a úpravu wav súborov existuje veľa softvéru.
SeparateSK
Profil
no myslím tú štruktúru, vďaka ktorej ho vytvorím ,veď keď to wav súbora v notepade napíšem hocijakú hlúposť, tak prehrávač nič neprehrá.
A keď chcem ten súbor wav súbor generovať pomocou napr. php, tak tie data do ňho musím nejako napísať, aby to prehrávač prehral.
_es
Profil
SeparateSK:
keď to wav súbora v notepade
Notepad nie je softvér na vytváranie a úpravu wav súborov.
SeparateSK
Profil
veď to.
ani php neni software na vytváranie wav súborov, ale je to programovací jazyk v ktorom tento software vytvorím a na to aby som to vytvoril najprv musím vedieť štruktúru - ako sa do daného súboru ukladajú data.
_es
Profil
SeparateSK:
na to aby som to vytvoril najprv musím vedieť štruktúru - ako sa do daného súboru ukladajú data.
Musíš si na to do PHP nainštalovať nejaké rozšírenie-knižnicu, ktoré ti prácu s wav súbormi umožní. Síce sa dá aj znovuvynachádzať koleso a napísať si knižnicu vlastnú, no pochybujem, z tvojich dotazov, že by si to, v rozumnom čase, spravil.
Ugo
Profil
nevim, neznám .. byl jsem rád když sem zpětnou analýzou zjistil jak udělat bmp/ico (png sem nedal) :-D ale wav bude určitě jenom zaznamenání frekvencí a jestli ne, tak pak nebudeš vlastně dělat svůj formát jelikož ten program bude generovat wav. Spíš bych se zeptal, říkáš že ho máš, pod čímž si představuju že máš něco co správnou strukturu dokáže předhodit zvukovce (i když zbytek tomu nenapovídá), tebe v podstatě nezajímá wav ani nic jiné, ty dle prvního dotazu potřebuješ najít jak udělat plugin do prohlížeče a předat odtamtud data něčemu co je přehraje (takže asi zvukovka, případně systémová knihovna co umí přehrát frekvenci)

ze zbytku diskuse se mi zdá, že vymýšlíš midi a nejde ti o to udělat dobrý lehký zápis souboru dle svých představ, ale o to jak vytvořit soubor který se nechá přehrát, pak nemusíš asi vymýšlet to kolo, jelikož zpětnou analýzu wavu budeš dělat hodně těžko, ale "stačí" ti najít knihovnu která jej vytvoří na základě předaných frekvencí v čase.
_es
Profil
Ugo:
zpětnou analýzou
K tým formátom sa predsa dajú nájsť špecifikácie.
Ugo
Profil
_es:
daj, ale je to nuda :-) a u složitějších formátů (třeba pdf) neni ani specifikace zárukou pochopení a správného udělání během rozumného času (nepřesahujícího trpělivost)
margin
Profil *
Wav v PCM verzi je velice jednoduchý formát, je to jen hlavička plus PCM data.
Chamurappi
Profil
Reaguji na SeparateSK:
vytvoril som vlastný zvukový formát ( .jlz ),no zatial to má len štruktúru a ukladanie
To máš zatím dost málo. Asi jako kdyby si vynálezce lednice vylisoval bílý dutý kvádr a pak zkoumal, jak udělat, aby v něm byla zima.

bude znieť tak... a tón E na klavíri bude znieť zas inak
I když zjistíš, jak generovat WAV, nejspíš se pořádně zapotíš s vygenerováním zvuku připomínajícího tón opravdového klavíru.
Mohl bys zkusit generovat MIDI soubory, které vlastně fungují na stejném principu jako tebou vynalezený formát, ale u nich bys asi také složitě zajišťoval přehratelnost ve všech prohlížečích.

Jako nejjednodušší cesta se mi jeví nahrát si všechny tóny jako empétrojky a OGGy a pak je přehrávat pomocí flashe nebo JS objektu Audio.
SeparateSK
Profil
MIDI viem ako funguje -naprogramoval som vlastný script na vytváranie pesničiek v C++
- veď štruktúra môjho formátu je založená na MIDI štruktúre
Urobiť to v php neni problém, len zistiť ako fungujú dané formáty je menší problém.

Ugo:
ty dle prvního dotazu potřebuješ najít jak udělat plugin do prohlížeče a předat odtamtud data něčemu co je přehraje (takže asi zvukovka, případně systémová knihovna co umí přehrát frekvenci
Presne to chcem urobiť - nechcem prehrávať wav namiesto môjho súboru

Chamurappi:
Jako nejjednodušší cesta se mi jeví nahrát si všechny tóny jako empétrojky a OGGy a pak je přehrávat pomocí flashe nebo JS objektu Audio.
no toto ma tiež napadlo, ale komu by sa chcelo nahrávať každý nástroj + každý tón
povedzme, mám 10 nástrojov a mám základných 100 tónov , 10x100=1000 nahrávok

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0