Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

nemáte někdo nějaký tip nebo nápad, jak zrychlit zamezit zpomalování skrolování, když jsou na stránce fixně pozicované elementy? Nechápu z jakého důvodu to způsobuje prohlížečům problém, ale pokud jsou třeba přes celou šířku a nebo výšku, nemám chuť na té stránce vůbec skrolovat... a zrovna by se mi fixní elementy líbily.
Keeehi
Profil
Zkus absolutní pozici, třeba se to zlepší.
html {
    overflow: hidden;
}
body {
    height: 100%;
    overflow: auto;
}
#id_prvku {
    position: absolute;
}
joe
Profil
Keeehi:
Díky, absolutně to bude určitě rychlejší. Teď jsem vlastně zjistil, že to zpomaluje i jiné CSS, zajímavé, začínám to ale předělávat v tom duchu, jak radíš.

O takovém "obcházení" taky vím, jinak tam ještě chybí u html - height: 100%;, ale...

Vlevo teď mám ten absolutní prvek, napravo obsah. Všechno jde, ale teď bych potřeboval ještě nad obsah dát další fixní prvek, ale "nejde to". Protože pokud ho dám absolutně se 100% šířkou a obsah je hodně vysoký, tak mi ten prvek překrývá scrollbar. To asi už vyřešit nejde, co?
joe
Profil
Tak dnes se situace změnila a lepší je použít fixní elementy, než tu ten způsob, který zmiňuje Keeehi. Na takové stránce se pak pomalu nedá ani skrolovat, odebráním té konstrukce se zrychlí skrolování odhadem tak 3x.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0