Autor Zpráva
aLike1
Profil *
Dobrý den,

takže jde o toto.. potřebuji nějakým způsobem stránku (resp. index) nastavit jako neaktivní, přes které se následně otevře mnou definované okno. Bude v něm text +odkaz. screen mé představy zde: http://s15.postimage.org/j81ikd2ln/jpw.jpg .Víceméně jde o obdobu google chrome frame. Zkrátka kliknu si na seznam.cz ,uvidím ho v pozadí (třeba šedý nebo tedy jen neklikatelný) a přes něj se mi otevře okno, ve kterém bude nějaký text +odkaz jinam.

Zajímá mě tedy jak to provést (html/css, jscript, jquery - php ne) + mít jistotu, že to bude fungovat všem a aby se to nedalo snadno obejít.

Děkuji za rady.
peta
Profil
js graybox?
Jak to funguje? Do stranky das 4 divy cerne + 1 bily se strankou. Bilemu nastavis rozmery a pozici, jakou potrebujes a kolem nej rozestavis cerne s opacitou tak, aby prekryly zbytek stranky.

<style>
#a {width:600px; height:400px; position:relative;}
#a .ram1 {position:absolute;  left:0; top:0;     width:400px; height:50px;}
#a .ram2 {position:absolute; right:0; top:0;     width:200px; height:250px;}
#a .ram3 {position:absolute; right:0; bottom:0;  width:500px; height:150px;}
#a .ram4 {position:absolute;  left:0; bottom:0;  width:100px; height:350px;}
#a .rambox {position:absolute; left:100px; top:50px; width:300; height:200px;}

#a {border:1px solid #333; background:#eee;}
#a .ram1, #a .ram2, #a .ram3, #a .ram4 {background:#888; opacity:0.5;}
#a .rambox {background:#fff;}
#a.x .r {display:none;}
#a.r1 .obsah2 {display:none;}
#a.r2 .obsah1 {display:none;}

</style>

<div id=a class=x>
<div class="ram1 r"></div>
<div class="ram2 r"></div>
<div class="ram3 r"></div>
<div class="ram4 r"></div>
<div class="rambox r">
  <div class="obsah1">Obsah1 <span onclick="document.getElementById('a').className='x'"><u>Hide</u></span></div>
  <div class="obsah2">Obsah2 <span onclick="document.getElementById('a').className='x'"><u>Hide</u></span></div>
</div>
<div class="box">
<span onclick="document.getElementById('a').className=''"><u>Show all</u></span> |
<span onclick="document.getElementById('a').className='r1'"><u>Show 1</u></span> |
<span onclick="document.getElementById('a').className='r2'"><u>Show 2</u></span>
<br>Bezny text
</div>
</div>
aLike1
Profil *
vyzkouším, mockrát děkuji.
Str4wberry
Profil
To je zbytečně komplikované, pete. Navíc nedostatečné pro zakrytí obsahu neznámého rozměru.

Stačí si udělat jednu překryvnou vrstvu s výškou a šířkou přes celou stránku a nad ní napozicovat ono okno. Obejít to půjde snadno. Například vypnutím stylu. Stoprocentní řešení by byla vstupní strana s obrázkem stránky v pozadí a tím boxem v popředí.
peta
Profil
Str4wberry: Prehledl jsem ten kod lepsiho reseni :) Jinak mas pravdu, ze prvky staci 2 a spravne napozicovat. Bez JS ale neurcis promenlive rozmery, proto jsem pouzil pevne.
Ono by to slo i mozna jednim. <div relative> <div hlaska absolute /> <div stranka/> </div>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0