Autor Zpráva
now
Profil *
Zdravím, mám js mapku s ktorou sa dá hýbať a pod. ale keď by som chcel načítať väčšie množstvo "políčok" tak už to začína byť problém, ako sa dá spraviť taká mapa ktorá sa sama načítava "za jazdy"? napadlo ma len spraviť obrovský div ktorý by som rozdelil na ďalšie sektory div-ov a tie postupne načítaval ale nepríde mi to ako nejaké extra dobré riešenie.
ďakujem za vaše odpovede
hexcross
Profil
Zkus poslat živou ukázku ;)
now
Profil *
ukážka by bola na 2 veci keďže ja sa nepýtam na môj skript ale na nápad ako spraviť také niečo
hexcross
Profil
Pokud napíšeš "mám js mapku" očekávám že jí někde máš :)

Myslíš tedy něco takového jako je Google Maps, když popojíždíš že se ti to postupně načítá?
now
Profil *
presne to
_es
Profil
now:
presne to
Na presne také veci slúži sekcia „Práce a zakázky“ - za vhodnú odmenu sa ti tým možno niekto bude zaoberať.
now
Profil *
_es:
asi nie :).. ja nechcem od nikoho nič naprogramovať, ja som sa len slušne pýtal ako to funguje..nie kód.
_es
Profil
now:
ako to funguje
Ktorá konkrétna funkčnosť? Nepýtal si sa na konkrétnu vec, napríklad: ako v JS zmením v tomto HTML kóde tomuto obrázku zdrojový súbor a pod., ale:
Myslíš tedy něco takového jako je Google Maps, když popojíždíš že se ti to postupně načítá?
presne to
To je zložitá vec, teda to musíš dať do správnej sekcie, alebo to rozdeľ na otázky s jednoduchou odpoveďou.
now
Profil *
no konkrétne som sa pýtal viď prvý príspevok ale nevadí ešte raz..:
funkciu aby sa načítavali obrázky postupne ako sa hýbem s mapkou,
ako som písal v prvom príspevku mňa napadlo spraviť div napr. o veľkosti 5000x5000px a rozdeliť ho na 100 častí a postupne ako by som sa hýbal by sa tie časti načítavali (volal by som asi jquery funkciu ajax();) ale nepripadá mi to ako dobré riešenie
_es
Profil
now:
no konkrétne som sa pýtal viď prvý príspevok ale nevadí ešte raz..:
funkciu aby sa načítavali obrázky postupne ako sa hýbem s mapkou,
No ale to nie je otázka s jednoduchou odpoveďou. Nevieš nájsť vo vyhľadávačoch načítanie obrázkov v JS? Alebo definovanie reakcií na udalosti myši? To by som sa mohol takisto spýtať, ako spravím zariadenie, do ktorého nalejem benzín alebo naftu a potom sa s ním môžem odviesť kam chcem.
now
Profil *
tak načítavať to po 1 obrázku o veľkosti 50x50 asi nie je dobrý nápad.., načítavať obrázky pomocou js viem, tak isto aj reakcie na udalosti myši.. inak by som asi nespravil mapu s ktorou sa dá hýbať..
_es
Profil
now:
načítavať obrázky pomocou js viem, tak isto aj reakcie na udalosti myši.. inak by som asi nespravil mapu s ktorou sa dá hýbať..
No tak máš všetko, čo potrebuješ a tomuto vláknu chýba zmysel.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0