Autor Zpráva
kerry
Profil *
Dobrý deň,

chcel by som sa spýtať, že ako by ste urobili kaskádovité komentáre ku článkom. To znamená, že odpoveď ku článku s id napríklad 5 by som dal hneď pod to a trošku odsadené (margin-left: 5px)

Rozmýšľal som, že by som si spravil stĺpec s poradím tabuliek a išiel by som takto:
    $poradie_sql = "SELECT * FROM komentare WHERE uroven=1 and id_clanku=".$ic;
    $poradie_query = mysql_query($poradie_sql);
    $pocet = mysql_num_rows($kontrola);
    $poradie = 1;
    
    for($i=1;$i<=$pocet;$i++) {
      $uprav_query = mysql_query("UPDATE komentare SET poradie=$poradie WHERE ")
    }

A tu sa ďalej nejako neviem pohnúť. Rozmýšlal som, že budem pomocou for prechádzať všetky komentáre zaradom, ktoré sú hlavné (teda maju úroveň 1) potom by som pomocou cyklu while pridával pod to články, ktoré sú odpoveďou na ten daný článok a teda majú uroveň + 1 a pýtal sa, že či tie články majú odpoveď a ak áno, tak úroveň by som zas zvýšil o 1. Ak by nemali odpoveď, tak úroveň by som ponechal a ak by sa už nenašiel iný článok tak by som úroveň znížil o 1. Neviem však ako by sa to dalo naprogramovať korektne. Problém mi robí, že pri UPDATE neviem ako dať LIMIT správne.

Ďakujem za Vaše odpovede a pomoc.
Str4wberry
Profil
Pokud nepotřebuješ mít komentáře fyzicky v kódu zanořené, tak stačí:
<div class='komentar' style='margin-left: <?php echo $komentar["uroven"] * 5 ?>px'>Obsah komentáře</div>
kerry
Profil *
Áno, ale pod prvý komentár by som chcel ostatné, ktoré sú naňho odpoveď a až potom prejsť na druhý hlavný komentár. Nazorna ukazka, tak ako to je tu: www.topky.sk/cl/100523/1306147/Vodici-pozor--policajti-pokutuju-aj-na-velky-piatok-
Str4wberry
Profil
Vždyť ano. Výpis je dle pořadí a hloubku znázorníš pomocí CSS, které provede to zanoření. Komplikovanější je akorát vložení, tady je to hezky popsané.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0