Autor Zpráva
miro33
Profil *
Netuší někdo jak koupit cz doménu kterou někdo nechal propadnout?

Jde o to že mám podezření že protekční kouzelníci si takovou doménu koupí nějakým záhadným způsobem dříve než já vůbec stihnu ji zaplatit.

Několikrát se mi touž stalo. Momentálně mám zase vyhlídnutou jednu doménu kde ji majitel zřejmě již nechce a doména je v ochranné lhůtě 60 dní (zbývá 30 dnů u té konkrétní domény kterou bych rád koupil)

u minulého pokusu zaregistrovat propadlou doménu jsem se ihned po vypršení ochranné lhůty pokusil doménu znovu zaregistrovat, ale nepodařilo se to. Kouzelník byl rychlejší, nebo na to měl nějaký trik.
Poradí mi někdo, jak se tenhle trik provádí?
Internetto
Profil *
miro33:

"Momentálně mám zase vyhlídnutou jednu doménu kde ji majitel zřejmě již nechce a doména je v ochranné lhůtě" = kontaktuj majiteľa a ponúkni mu pár stoviek za tú doménu, ak ju naozaj nechce možno sa poteší 500korunáčke a doménu máš istú.

"jak se tenhle trik provádí?" = na odchytávanie takýchto domén existuje služba zvaná backorder staačí vygoogliť ponúka to mnoho firiem od godaddy až po malé CZ / SK firmy.
miro33
Profil *
Po zkušenostech vím že takto to nefunguje. Lidi jsou často idioti a jak zavětří peníze stanou se psychopati a nakonec pak inzerují nesmyslné názvy domén na sbazaru za nesmyslné ceny. Skutečně pak radeji doménu nechají propadnout do rukou protekčních kouzelníků, než aby ji prodali za rozumnou cenu.
Davex
Profil
miro33:
Skutečně pak radeji doménu nechají propadnout do rukou protekčních kouzelníků
Nejsou protekční ani kouzelníci. Jen využívají speciální registraci domén jak psal Internetto nebo odchycenou doménu vydraží v aukci.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0