Autor Zpráva
_stefan
Profil
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jakým způsobem mohu obejít rozšíření prohlížečů typu AdBlock, tj. aby se návštěvníkovi mých stránek zobrazovala reklama, i když má v prohlížeči nainstalované rozšíření typu AdBlock.

Děkuji za případné rady.
Krakatoa
Profil
Tak, že tvá reklama nebude odpovídat žádnému blokovacímu pravidlu v AdBlocku.
Amunak
Profil
Adblock má teď (relativně nově) také nějaký systém whitelistovaných reklam. Pokud reklama splní nějaké podmínky (jakože je shledána nepříliš otravnou), adblock ji ve výchozím nastavení nebude blokovat. Přečtěte si detaily.

Taky by mělo jít kontrolovat, jestli prvek s reklamou po načtení sránky existuje v DOMu. Pokud ne, dal by se třeba znovu vytvořit. Moc to ale nedoporučuji, pokud někdo chce blokovat reklamy, blokovat je bude. Když mu to nepůjde, tak z vaší stránky odejde.

Viděl jsem také zajímavý přístup kde pokud web detekuje blokovanou reklamu, dá tam nerušivý informační text (nebo odkaz na takový text) proč jsou pro provozovatele reklamy důležité a prosí o přidání webu do výjimek. Třeba na mě osobně to kolikrát zabere, pokud jsou ty reklamy opravdu nerušivé.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Amunaka:
Moc to ale nedoporučuji, pokud někdo chce blokovat reklamy, blokovat je bude.
Lidé je blokují kvůli především rychlosti a agresivitě, ne kvůli tomu, že to jsou reklamy. Takže pokud místo zlých reklam dostanou ty hodné, už je většinou nezablokují, ani neodcházejí.

proč jsou pro provozovatele reklamy důležité a prosí o přidání webu do výjimek
O tom nedávno psal Martin Malý.
Amunak
Profil
Chamurappi:
Myslel jsem ten odstavec samostatně, tedy pokud někdo blokuje nějakou odpornou reklamu která je mu nakonec stejně vnucena, tak odejde. Pokud je to nerušivá reklama, pak je pochopitelně jedno, jestli se sama "oživí" nebo jestli ji adblock prostě nezablokuje z nějakého jiného důvodu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0