Autor Zpráva
evronika
Profil
Ráda bych se zeptala, jak se dělá, aby stránky, které vytvářím na monitoru na laptopu, vypadaly stejně i na velkých domácích monitorech. Neumím vložit dva obrázky do pozadí, tak jsem vytvořila pozadí, které simuluje dva obrázky na sobě. No a na velkém monitoru je to uskočené - body je kousek mimo. Je to určitě triviální chyba, ale stránky dělám chvilku jako začátečník.

Mám to na webuzdarma, nedodělané:http://www.posta.webzdarma.cz/uvod.html.

Děkuji Veronika
panther
Profil
evronika:
uskočené to být musí - pozadí centruješ, ale zbytek webu pozicuješ na nějakou absolutní hodnotu od levého okraje monitoru.

Pokud chceš, aby byl obsah vlevo, změň jen u body hodnotu background-position z center top na 100px top (stovku jsem tipnul, zkrátka tak, aby ti to sedlo).

Tak, ale protože chceš mít web vycentrovaný, dohledej si, jak se centruje, tomuto centorvanému bloku přidej position: relative a pak budeš u všech absolutně pozicovaných prvků zmenit (změnšit) hodnotu vlastnosti left o 200px (možná míň, nějak okraj).
evronika
Profil
Pokouším se to provést. Prvkům jsem o 190 px méně (původně 200px), takže jsou nalepené na okraji a do stylů jsem atributu body dala position: relative...a prvky se mi zobrazují na straně a pozadí stejně uprostřed...takže jsem udělala někde chybu....pomůžete mi ještě, prosím, díky
panther
Profil
evronika:
na webu žádnou změnu oproti včerejšku nevidím, nevím, co potřebuješ ještě kde a jak upravit.

Nicméně, dle „takže jsou nalepené na okraji“ tipuji, že sis nevyhledala, jak se centruje. To jsem také psal v [#2]. O tom se nejen zde píše často, proto to nebudu psát znovu.

a pozadí stejně uprostřed
pozadí uprostřed zůstat má, předpokládám, ne? To je tedy v pořádku.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0