Autor Zpráva
Alalala
Profil
Ahoj všem,

potřeboval bych poradit s JavaScriptem. Snažím se dosáhnout toho, aby po kliknutí na odkaz (odchytávám onclick) doplnila JS fce do inputu v mém formuláři určitou hodnotu a ta se následně po kliknutí na "odeslat" odeslala.

JS fci mám udělanou tak, že pomocí document.getElementById('reakce').value = i; doplní potřebnou hodnotu (id "reakce" je samozřejmě id toho inputu). Input mám disabled, aby ho uživatel nemohl upravovat, ale pro kontrolu viděl, co v něm je. Vše vypadá, jako že funguje (hodnota se v inputu normálně zobrazí), ale nic se neodešle. Když zrušim disabled a doplním tam něco ručně, funguje to samozřejmě skvěle.

Nerozumím tomu. Copak to co je ve "value" se neodesílá? K čemu to pak je? A kam bych měl tedy ten JS směřovat, aby se mi ta hodnota následně odeslala do DB?

Předem díky moc za rady.
NouF
Profil
Hele mám něco podobného s datumem a funguje to uplně normálně. Nemělo by tam bejt spíš jen readonly?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Alalalu:
Input mám disabled, aby ho uživatel nemohl upravovat
Zakázané prvky se nikdy neposílají. Viz povídání o atributech disabled a readonly.
Alalala
Profil
Chamurappi:
Sakra, máš pravdu! Už jsem byl včera zoufalý, protože jsem měl pocit, že jsem tuhle možnost taky zkoušel (tu když jsem odstranil disabled), ale očividně nějak blbě! V tom případě to udělám tak, že dám ten atribut disabled, aby uživatel viděl, co se odešle, ale současně tam bude další se stejným obsahem, kterej bude hidden a ten to bude doopravdy odesílat. Díky za radu!

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0