Autor Zpráva
dako
Profil
Potrebujem aby sa mi do určitej časti stránky dalo dostať iba po kliknutí na jeden odkaz, ktorý mam na stránke umiestnený, teda kebyže zadam priamu cestu tak sa tam nedostanem, laebo že aspon na prvykrat musim isť cez odkaz a potom mi to pojde aj na priamo, lae skratka aby ta stranka bola nedostupna okolitému svetu...
Existuje na to nejaký jednoduchý kód - niečo čo definujem do odkazu a definujem to do stránky, alebo je na to treba dačo zložité ?
suvel
Profil
Odkazy na záložky v HTML
Someone
Profil
suvel:
Myslím si, že to není to co dako hledá.
Fisir
Profil
Reaguji na daka [#1]:
Můžeš kontrolovat referrer.
dako
Profil
someone mas pravdu, ideckove odkazy nehladam ;)

Fisir:
A to ako funguje, nejaké príklady, syntax,... lebo už som o tom počul ale nemam šajnu aky je princip toho
Someone
Profil
dako:
No, referer kontroluje z jaké adresy jsi přišel.. řekněme, že máš soubor index.php a na něm odkaz na soubor dalsi.php
V souboru dalsi.php zkontroluješ zda dotyčný přišel z onoho odkazu. a pokud ano.. můžeš nastavit COOKIE, které zajistí, že příští návštěvan ebude muset proběhnout ze souboru index.php


Nastíním jak by to asi mohlo vypadat:
Toto by obsahoval soubor, který chceš zobrazit jen pokud přišel dotyčný z nějaké stránky.
Zvýrazněné je stránka, odkud má dotyčný přijít.

  if (isset($_COOKIE['povoleno']) or (isset($_SERVER['HTTP_REFERER']) and $_SERVER['HTTP_REFERER']=="
http://nejakastranka.cz/
")) {
    setcookie("povoleno","ano",Time()+3600*24*31);
    echo "Povolený obsah";
  } else {
    echo "Zakázaný obsah";
  }

Toto obsahuje index:
<a href="soubor.php">Přejít na soubor</a>
Tento kód funguje takto:

laebo že aspon na prvykrat musim isť cez odkaz a potom mi to pojde aj na priamo
dako
Profil
ok, vdaka moc, asi to bude to čo hladám, zajtra to vyskúšam, :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0