Autor Zpráva
DejwN
Profil
Zdravím,

mám takový problém a nevím, jak ho vyřešit. Na stránce mám udělanou tabulku a vedle ní text. Vedle názvu států mám nastaveno odsazení 20px. Jde tedy nějak udělat/nastavit, aby text vlevo "tekl" hned vedle států a nedržel se pomyslného rámečku tabulky?



MOC Díky
Str4wberry
Profil
To je docela komplikované. Postup je podobný jako když je potřeba Dynamický text wrapping kolem obrázku (detekce hran?). S tím, že ta tabulka by se absolutně napozicovala doprava nahoru a prázdné plovoucí elementy by na jejím místě překážely textu.
peta
Profil
Nechapu, obtekani mi normalne funguje, tobe ne? Ale v pripade obrazku asi pomoci JS canvas nebo nejak zjistit hrany a musis mu predat i velikost line-height. V ukazce od Str4wberry je videt i deleni dlouhych slov pomoci minuska a obtekani z leva i zprava.
Nejjednodussi cesta je tam obrazek napozicovat a text rucne rozdelit. Na to, co s tim provede jakasi automatika, na to bych nespolehal.
<style>
p {width:300px; color:#080; text-align: justify;}
span {float:right; clear:right; color:#f00;}
</style>

<p>
<span> 1234567890</span>
<span> 12345 67 890 123</span>
<span> 12 34 56  </span>
<span> 123 4567 890123</span>
<span> 1234 56 78</span>

aaaa aaaaaa aaaa
aaa aa a aa aaaaa aaa
aaaaaaa a aaaa aaaaaaaaa
aaaa aaaaaa aaaa
aaa aa a aa aaaaa aaa
aaaaaaa a aaaa aaaaaaaaa
aaaa aaaaaa aaaa
aaa aa a aa aaaaa aaa
aaaaaaa a aaaa aaaaaaaaa
aaaa aaaaaa aaaa
aaa aa a aa aaaaa aaa
aaaaaaa a aaaa aaaaaaaaa
</p>
DejwN
Profil
Ale graf v pravo je řešen pomocí tabulky - představi si tam pomyslné rámování ;) Zeptám se trochu jinak, můj problém se lehce změnil a vyřešit by jej mohlo následující - lze v HTML, CSS... nějak udělat takovouto tabulku?

peta
Profil
Musis myslet v css a ne pomyslnem oramovani.
U tabulky nelze nastavit float pro tr, pripadne pozmenit display u table, td?

Tabulka pomoci css
Tabulkovy layout, ale funguje jen v novych prohlizecich, display:table.
Borius
Profil
DejwN:
nějak udělat takovouto tabulku?
Zkrátka chceš, aby každý řádek měl jiný počet buněk (1. řádek dvě, 2. řádek tři, třetí čtyři atd)?
Tvá tabulka má takovýto kód:
<table cellspacing="0" border="1">
   <tr><td>bbbbb</td><td colspan="5">aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa</td></tr>
   <tr><td>bbbbb</td><td colspan="4">aaaaaaaaaaaaaa</td><td>&nbsp;</td></tr>
   <tr><td>bbbbb</td><td colspan="3">aaaaaaaa</td><td>ccccc</td><td>ccccc</td></tr>
   <tr><td>bbbbb</td><td colspan="2">aaa</td><td>&nbsp;</td><td>ccccc</td<td>ccccc</td></tr>
</table>

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0