Autor Zpráva
Horsefeathers
Profil *
Ahoj, mám takový problém, hledal jsem sice dost na netu ale nenašel jsem přesnou variantu toho co chci, a co že chci? Potřeboval bych nějak docílit toho, že když je nějaký obrázek na který najedu myší, tak se danný obrázek překryje obrázkem (maskou) a překrytí bude plynulé, né že to jen problikne, ale postupně (transition?), poté se tedy obrázek + maska překryjí vrstvou textu která bude čerpat již z html, tudíž jak na to? Díky za rady!
suvel
Profil
http://www.webni.cz/animace-na-webove-strance-css3/, samozřejmě za "řízení" javascriptem. Ale to nefunguje v Exploreru. Aby to jelo všude, tak myslím, že snad jen flash.
margin
Profil *
suvel:
samozřejmě za "řízení" javascriptem
Nechápu, co tím myslíš, CSS3 Transition je své funkci nepotřebují JavaScript.

Horsefeathers:
Pokud to má fungovat napříč prohlížeči, můžeš JavaScriptem měnit opacity.

poté se tedy obrázek + maska překryjí vrstvou textu která bude čerpat již z html
Tomu nerozumím, jde o normální text v DIVu, případně jiném elementu?
Horsefeathers
Profil *
Margin, přesně tak text v divu :)
suvel
Profil
margin:
Horsefeathers píše a překrytí bude plynulé - tedy nepadá v úvahu opacity - leda pomocí časování javascriptu zkusit plynule měnit hodnotu opacity. Ale myslím, že opacity stejně nefunguje v Exploreru, a jestli, tak až od 9.

Nechápu, co tím myslíš, CSS3 Transition je své funkci nepotřebují JavaScript.
jak jinak by prohlížeč reagoval na přejetí myší?
Chamurappi
Profil
Reaguji na suvela:
myslím, že opacity stejně nefunguje v Exploreru, a jestli, tak až od 9
Od verze 4 v něm funguje filter: alpha(opacity=hodnota). Takovou základní informaci už dnešní generace neví? To jsou věci…

jak jinak by prohlížeč reagoval na přejetí myší?
Že by :hover? JavaScript by byl k nastartování potřeba v Exploreru, kdyby použil přechodový filtr.
suvel
Profil
Chamurappi:
OK, beru :-)
Že by :hover?
Ale stejně si nedokážu představit, jak pomocí pseudotřídy docílit toho, že překrytí bude plynulé, né že to jen problikne, ale postupně (#1). Nevím, třeba to nějak jde, mně napadl jen javascript...
Chamurappi
Profil
Reaguji na suvela:
Zmíněný transition z CSS 3 funguje tak, že animuje jakoukoliv změnu vlastnosti, na kterou se váže, nehledě na to, čím je vyvolaná. Takže pokud se bude vázat na opacity a při :hover se změní opacity z 0 na 1, provede se animace. Stejně tak, kdyby opacity změnil JavaScript — změna nebude okamžitá.
suvel
Profil
Chamurappi:
OK, díky
Horsefeathers
Profil *
Díky za reakce, a tak tedy nějaký rozumný postup pro dosažení kvalitního výsledku?

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0