Autor Zpráva
7777
Profil
Tak má dotaz chcel by som vložiť na web vecičky vo formáte PDF ale pokiaľ možno aby sa nedali skopčiť. Aby sa dali len prezerať. Lebo doterz som obsah vkladal v php ale to šlo ľahko skopčiť. Čo sa mi parádne vypomstilo stratou autorského práva,k jednému svoju dielu.
panther
Profil
7777:
autorské právo ztratit nemůžeš.

Pamatuj, že co dáš komukoliv k nahlédnutí/stažení, může si s tím kdokoliv dělat cokoliv (nemluvím o morálosti/zákonosti takového jednání). Když nic jiného, tvé dílo si může kdokoliv přepsat. Věnuj čas něčemu, co má smysl - toto to rozhodně není.
7777
Profil
Mám webík,na ktorom publikujem svoje poviedky a online knižky. A ten niekto spojil niekoľko mojich poviedok a natoči podľa nich serial a ja neviem dokázať svoje autorské právo. Asi takto to je tak ako zabrániť ľudkom aby sťahovali diela z môjho webu ale si ich len prezerali.
panther
Profil
7777:
Asi takto to je tak ako zabrániť ľudkom aby sťahovali diela z môjho webu ale si ich len prezerali.
nelze. Vše, co se uživateli zobrazí, si prohlížeč stáhne. A uživatel s tím pak může dělat prakticky co se mu zamane. Jediná ochrana je nepublikovat.

Pokud máš ambice knihy prodávat, dávej k nahlédnutí vždy jen recenze/úryvky, jak se tomu děje jinde.
weroro
Profil
7777:
Aj keby si mi zabránil kopírovať alebo sťahovať akýkoľvek obsah, stále to vidím svojimi očami a viem písať aj rukou alebo viem použiť prinscreen a uložím to ako obrázok a prebehnem nejakým OCR programom a mám to znovu v normálnej podobe.

panther dal jednu často používanú alternatívu.
7777
Profil
Ako to ale urobiť ukázať len nahľad? Preto som chcel PDF lebo sa nedá prepisovať.
panther
Profil
7777:
náhled jako PDF nebo obrázek, ale jen pár stránek. http://knihy.cpress.cz/ceskoslovensky-zahranicni-odboj-za-2svetove-valky.html, záložka „listování v knize“.

Pokud nemáš prodejní ambice, a chceš dát povídky k přečtení/stažení online, může se stát, že ti někdo nápad vezme.
7777
Profil
No áno ale čo mi ostáva ak chcem získať nejakých fanúšikov. Môj mentor mi riekl aby som čo najviac publikoval na net a získaval si fanúšikov. A časom vydám knihu.
Borius
Profil
7777:
Preto som chcel PDF lebo sa nedá prepisovať
Ano, přímo přepisovat se PDF nedá, ostatně to ani HTML. Ale obojí se dá kopírovat a editovat, případně strojově zpracovávat.

Ako to ale urobiť ukázať len nahľad
Dát k dispozici pouze část svého výtvoru, například pár kapitol. Nebo „v nejlepším přestat“ – publikovat pouze návnadu či odříznout konec (nezveřejnit rozuzlení).
7777
Profil
Neviete mi poradiť ešte nejaké právne forko,kde by mi poradili ohľadom autorského práva a naké kroky pokiaľ možno zadara.
Borius
Profil
7777:
Můžeš si vybrat.
jenikkozak
Profil
7777:
Tak má dotaz chcel by som vložiť na web vecičky vo formáte PDF ale pokiaľ možno aby sa nedali skopčiť.
Proč ti to vadí? Před pár měsíci jsi měl dost velké problémy s chápáním, že cizí autorská práva by měla být respektována. A najednou bys chtěl, aby ostatní uznávali tvá práva? Plyne z toho dobré poučení pro ostatní - neporušuj autorská práva ostatních, neboť tobě samotnému by vadilo, kdyby oni kopírovali tvá díla.
7777
Profil
Pre vysvetlenie:Fotečky ktoré som používal do fotokomentárov sa nachádzali na každom druhom blogu... Ja som ešte na stránke uviedol že ak nájdete nejaký fotokomentáre,v ktorých bola použitá fotka ku ktorej vlastníte autorské práva tak len napíšte a ja ho odstraním. Ale to čo sa mi stalo z mojim dielom je už skutočná krádež autorského práva lebo dotyčný na tom aj zarobili a ja som s toho nevidel ani cent.
jenikkozak
Profil
7777:
Fotečky ktoré som používal do fotokomentárov sa nachádzali na každom druhom blogu...
Takže pokud bychom ten tvůj soubor nakopírovali na každý druhý blog, budeš spokojený?

Ja som ešte na stránke uviedol že ak nájdete nejaký fotokomentáre,v ktorých bola použitá fotka ku ktorej vlastníte autorské práva tak len napíšte a ja ho odstraním.
...A pokud nějaký z těch blogů nahlásíš, tak mi jen napíšeš a já to (možná) odstraním? Bude se ti to takto líbit?

Ale to čo sa mi stalo z mojim dielom je už skutočná krádež autorského práva lebo dotyčný na tom aj zarobili a ja som s toho nevidel ani cent.
Skutečná krádež autorského práva to být nemůže, autorské právo se nedá ukrást. Sám autorská práva porušuješ a vadí ti, pokud to někdo udělá dobře. Nevím, zda se na to dá říct něco víc než: dobře ti tak.
7777
Profil
Inač tak docela až autorské právo neporušujem lebo u väčšiny obshu mám autorské práva alebo dovolenie autora. A hneď po našej slovnej prestrelke pri Fotokomentároch,minulé léto som si stiahol modelovacie program ale nepodarilo sa mi ho rozchodiť nevieš o nejakom free dobrom programe nahradil by som fotky na webe teda tie svoje lebo okrem mňa píše ešte 20 autorov. Môžem ti dať linky na stovky zahraničných stránok,ktoré sa týmto zaoberajú. Zmenilo by niečo keby som všetky svoje zmazal? Nezmenilo tých sto až tisíc serverov to bude i naďalej produkovať... A k môjmu autorskému právu neviem čo urobím ale určite sa obrátim na právnika.
jenikkozak
Profil
7777:
Inač tak docela až autorské právo neporušujem lebo u väčšiny obshu mám autorské práva alebo dovolenie autora.
Jenom u většiny? I kdybys měl na milion obrázků písemnou licenční smlouvu a na jeden jediný bys ji neměl, autorské právo porušuješ.
Mám na webu přes tisíc článků, za které jsem zaplatil přes sto tisíc korun. Jak se budeš tvářit, když k tomu tisíci legálně získaných článků přidám to tvé jedno PDF? Vůbec tě nebude zajímat, že jsem ostatní kupoval.

Zmenilo by niečo keby som všetky svoje zmazal?
Nikoho nezajímá, že zákon porušují i ostatní. Změnilo by se to, že ty bys autorská práva neporušoval. To je dost zásadní, a pro tebe to nejdůležitější, nemyslíš?

A k môjmu autorskému právu neviem čo urobím ale určite sa obrátim na právnika.
To samozřejmě udělej. Vem si z toho ale poučení.
Petr ZZZ
Profil
7777:
Pokud někdo podle tvého díla natočil film nebo je jakkoli jinak veřejně šířil bez tvého souhlasu, porušil autorský zákon. Pokud se skutečně jednalo o tvoje originální dílo a jsi schopen to dokázat, můžeš požadovat honorář. Možná bys dokonce mohl požadovat stažení filmu z distribuce, např. pokud se ti film nelíbí a domníváš se, že tvou předlohu reprezentuje způsobem, který ji poškozuje, nebo pokud máš v úmyslu sám téma nafilmovat atp. Je možné, že se budeš muset soudit; nejdřív bych ale doporučil klást nároky přímo a soudem jen pohrozit – aby se nestalo, že u soudu sice vyhraješ, ale budeš muset platit soudní výlohy, když žalovaná strana bude tvrdit, že by ti bývala i tak vyhověla a soud nebyl nutný.

Podle toho, co zde dosud zaznělo, bych ti ale jako první krok doporučil, aby ses blíže seznámil s autorským zákonem a udělal si jasno v otázce, zda se jedná skutečně o tvoje vlastní dílo.
7777
Profil
Môj problém je docela komplikovaný a neviem ako by som dokázal že dielo je moje? Problém je že keď som začal písať boli diela na papiery ale ten časom podiehal vplyvom vonkajších faktorov skaze,a tak som neustále prepisoval diela na nový papier. Až som si časom povedal a dosť! A zadovážil prvý počítač a prepísal som všetko do elektronickej podoby. Krátko nato som sa zoznámil z autorom menom Ľuboš a ten mi ponúkol že môžem publikovať na jeho webe a tak som tam publikoval všetky svoje diela,zároveň Ľuboš preložil všetky poviedy nielen moje ale aj ostatných autorov do angliny. Potom Ľuboš nečakane zomrel a web ostal na mňa,krátko nato čo som ho prevzal ho úplne zničili hackery. Teda umiestnili na neho víry a admini ho zrušili. Písal sa rok 2000. A jednalá sa o poviedku Poklad a ešte Rusalka a Jaskyňa morskej panny. Pred pár týždňami som si zapol televíziu a pozrel som si zaujímavý seriál na Markíze. H2O:Stačí pridať vodu. Začal som si zisťovať viac a seriál bol natočený roku 2006. A má prinajmenšom veľmi veľa zohodných prvkov,ktoré len tak nemôžu byť náhodné:
Ostrov na ktorom sa dievčatá premenia na morské panny sa volá Mako.
Dej poviedky Poklad sa kompletne odohráva na ostrove Moa.
Trio dievčat sa vola Ema,Clio a Rikky.
Trio dievčat z Jakyňe morskej panny sa volá Ema,Kristína a Martina.
A má to viac podobností z mojimi poviedkymi z pred roku 2006.
Ako teoreticky dokážem že seriál odkopírovali odo mňa? Zároveň som našiel i ďalších autorov s ktorých poviedok seriál čerpá lebo z mojich čerpá len pozadie zatiaľ poznám 3 čechov s ktorých diel seriál čerpá.
Internetto
Profil *
7777: "Mám webík,na ktorom publikujem svoje poviedky a online knižky." = nechaj si ku knižkám prideliť a viditeľne zverejni ISBN kód, to by mohlo odstrašiť prípadných zlodejov textového obsahu. Viac info napr.:

1/ Wikipedia

2/ SNK - žiadosť o pridelenie ISBN

3/ Chcem vydať knihu ako na to
Petr ZZZ
Profil
7777:
Např. na http://archive.org nějaká starší verze stránky s tvojí povídkou, na které jsi uveden jako autor, není? Nemáš kamaráda, kterému jsi dal dlouho před zfilmováním nějakou povídku přečíst a který by dosvědčil u soudu, že povídku četl dlouho před jejím zveřejněním v televizi nebo jiných médiích? Dokázat autorství lze mnoha způsoby, záleží na tom, kdo tvoje dílo kdy viděl, jak mu slouží paměť (např. jak dobře si vzpomíná na tvou původní verzi, nakolik dokáže dílo časově zařadit) a zda je ochoten vypovídat u soudu.
7777
Profil
Práve som pozeral najstarší záznam je až z roku 2009 a to som web ešte len znova zakladal. Pôvodný web aj z mojimi poviedkami a všetkým bol však založený v roku 2000 presne neviem a padol až v 2004. Uplynuli 3 ďalšie roky než som dosiahol úroveň aby som mohol mať vlastný server Pôvodný web bol komplet na webovej template typu Wordexpress,aspoň podobnej. Inač nikde som nenašiel či sa za ISBN aj platí lebo ak áno tak si to nemôžem dovoliťl.
Internetto
Profil *
7777: "Inač nikde som nenašiel či sa za ISBN aj platí" = nie je nič jednoduchšie ako tam zavolať a zistiť si detaily:

Národná agentúra ISBN:
tel: 043/2451140; 043/4224984

...ale myslím že to je zdarma, prípadne malý poplatok /?/.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0