Autor Zpráva
slovakCZ
Profil
Ahoj,

mám opravdu jednoduchý formulář (jméno, email, dotaz) a jeho odesílání řeším ajaxem. Dostal jsem požadavek, zrušit ajax a po odeslání formulář přesměrovat na "thank you page" kde bude sledovací kód a bude tak možné si měřit, kolik lidí formulář odeslalo.

Zdá se mi to jako naprostá blbost. Vzhledem k tomu, že google analytics nerozumím tak se ptám zde. Je možné nějakým způsobem sledovat, kolik lidí formulář již odeslalo aniž bych to musel řešit nějakou "thank you page"?

Děkuji Vám
nemeja
Profil
Pri volani scriptu AJAXem bych pridal jeste cast kodu, ktera by pocitala pocet odeslani
slovakCZ
Profil
Tím si ovšem moc nepomůžu... Tím si budu někam do databáze ukládat jen počet odeslaných formulářů, ale tato hodnota ve finále nemá žádnou váhu, jelikož nevím z jaké reklamní kampaně uživatel přišel, kolik stránek předtím prošel než odeslal formulář atd atd...

Zatím jsem našel toto řešení, vypadá to, že to je OK, můžete mi to prosím někdo odsouhlasit kdo GA rozumíte?

Po úspěšném odeslání formuláře přidám adresu pro sledování:
_gaq.push(['_trackPageview', '/sendemail.php?classic=1']);
Což je vlastně URL, na kterou se formulář odesílá, pokud není odeslán ajaxem.
ninja
Profil
slovakCZ: metoda virtuálního pageview se bežně používá a je v pořádku. Případně můžete použít uložení eventu, ale v tomto případě (měření odeslání formuláře) je virtuální pageview vhodnější.
slovakCZ
Profil
ninja:
Ano, už jsem si přečetl nějaké články jak měřit ajaxové aplikace a je tomu tak. Děkuji za názor a přeju hezký zbytek dne!

Tom

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0