Autor Zpráva
koda
Profil *
Dobry den, chtěl bych se zeptat co vše je zapotřebí pro vytvoření online browser hry. Umím: Html, css, mysgl, trochu php a javascript.
mimochodec
S tím by sis měl vystačit. Jde jen o to, jak dobře to umíš používat. To "trochu" nevypadá moc sebejistě.
Someone
No to ti v podstatě stačí.
mimochodec rychlejší :/
koda
Profil *
S menšími mezerami, které jsou snad ve 13 letech přijatelný:-). Díky za názor. :-)
pcmanik
koda:
Tak v 13 rokoch ani nic podobne neskusaj. Nechcem ta podcenovat, ale enverim ze tie jazyky vsetky ovladas. Resp. ovladas jedine zaklady z kazdeho.
koda
Profil *
To je dost velký omyl.
final
Profil *
keby ste jazyky naozaj ovládal tak by si sa nepýtal takú otázku :-)
Borius
Jen ať se rozvíjí… Myslím si, že ve 13 letech už může mít člověk docela obstojnou schopnost abstrakního myšlení. Tedy ať to rozvíjí, ať se vzdělává…
Ostatně, je myslím pravděpodobné, že začne HTML+javascript.
Someone
Rozhodně si netroufám říct „nic podobne neskusaj“, ale zase souhlasím s tím, že pokud ty jazyky perfektně ovládáš tak je toto téma naprosto zbytečné.
Borius
koda:
… mysgl, …
Mimochodem – dotazovací jazyk se jmenuje MySQL. Nikoli G, ale Q.
jenikkozak
koda:
Určitě to zkus a nenech se odradit pcmanikem, on se jen bojí, že bys mu byl konkurencí. :)
Kromě těch technologií, které jsi vyjmenoval, se na online hru hodí umět dělat grafiku. (Nebo umět si sehnat někoho, kdo ji dobře zvládá.)
Radek9
jenikkozak:
on se jen bojí, že bys mu byl konkurencí. :)
On to podle mě nemyslel zle. Jen podotýkal, že pokud se někdo takto ptá, zřejmě ty schopnosti nebudou opravdu takové, jak je popisuje. Já osobně jsem ve třinácti letech pár her napsal (jak PHP, tak JS). Já si na to ale věřil a přesně jsem věděl, co potřebuji.
Nox
Jaké "nic podobne neskusaj"? Jak se to má jinak naučit? Zrovna tvorba hry je ideální, protože to je komplexní záležitost a navíc větší zábava jak nějaká kancelářská aplikace

Nikdo neříká že prvním výtvorem pohřbí Zyngu ... z prvních pokusů asi naopak nic moc nebude, ale to nevadí

šmarja lidi

koda, klidně jdi do toho, samozřejmě se budeš muset učit spoustu věcí, ale to je jasné
Sir Tom
Také jsem začínal cca ve 13 na tvorbě jednoduchých her. Nejdřív HTML, pak CSS, pak PHP, pak JS, pak MySQL a byla to fajn zkušenost.

koda: Ano, určitě něco vytvoř a až budeš mít něco hotové, tak nám to zde ukaž. :)
jenikkozak
Radek9:
„on se jen bojí, že bys mu byl konkurencí. :)“
On to podle mě nemyslel zle.
Možná byla v té mé větě jakási nadsázka. :)

Radek9:
Já osobně jsem ve třinácti letech pár her napsal (jak PHP, tak JS). Já si na to ale věřil a přesně jsem věděl, co potřebuji.
Jo, tos byl dobrej. Já jsem zase ve třinácti dostal ve škole pochvalu, heč! Myslíš, že si koda nevěří? Mám opačný pocit. V průběhu tvorby zjistí, co potřebuje, neměj strach.
Radek9
jenikkozak:
Myslíš, že si koda nevěří?
To nevím. Kdyby si věřil, tak podle mě nezakládá tohle vlákno.

V průběhu tvorby zjistí, co potřebuje
Pokud bude vědět jak začít.
peta
koda:
Potrebujes jeste grafika, mozna dobry hosting a umet to naprogramovat tak, abys server nezatezoval. Vetsina her silene zatezuje prenosem dat a obrazku. Pritom staci ten obrazek 1, nakesovat a napozicovat kousicky.
Znama je predelavka wolfa do javascriptu :) http://www.nihilogic.dk/labs/wolf/
Hlavni je nespolehat se na to, co ti posle uzivatel, protoze spousta lidi se pokousi hackovat a u sebe upravovat cisla ze hry. Pak ti to odeslou, ty to nezkontrolujes, ulozis a najednou maji streba $5.000.000 a muzou vic nez bezny uzivatel.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0