Autor Zpráva
Nnet
Profil *
Ahoj, potřebuji udělat web, kde bude možnost zašktnou políčko v tabulce a výběr uložit. Tento výběr musí být vidět pro každého kdo na web přijde. Stejně tak každý kdo přijde musí mít možnost zaškrtnout a uložit výběr.


Díky zarady :)
Darker
Profil
Má to být anketa?
Tv;j dotaz je dost obecný. Je tu možnost, že by každý mohl zaškrtnout políčko a někdo jiný ho zas odznačit. Pak bych udělal tabulku v DB ve které by byla tlačítka a jejich stav.
Je tu možnost že by se u každého políčka zobrazoval počet lidí, kteří jej zaškrtli. Pak bych měl rovněž tabulku a v ní násvy tlačítek a počet zaškrtnutí.
Víc ti k tomu nemohu říct.
Nnet
Profil *
Ano pravda specifikuju to víc.

Nene jak je jednou políčko zašrtlé už nejde odznačit. Ideálně by se u toho mohlo objevit něco jako že už je rezervováno.
Darker
Profil
Takže půjde asi o takovouto MySQL tabulku:
id INT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT
jmeno text NOT NULL,
checked tinyint NOT NULL DEFAULT "0"
owner int UNSIGNED NOT NULL //Reference na uživatele který políčko zaškrtl.

K tomuhle musíš udělat nějaké přihlášení, není totiž způsob jak někoho identifikovat když přijde na tvoje stránky a něco tam zaškrtne. Pokud použiješ IP tak člověk, který políčko zaškrtne v práci nijak neprokáže, že to byl zrovna on.
Cookies jdou ručně měnit a mazat, takže to také nepřipadá v úvahu.
Nnet
Profil *
To kdo to zaškrtne není důležité :) Prosím mohl by jsi mi poslat scrip s jením polem a přístupem do DB? případně by stačil i zápis do souboru pokud by to šlo.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0