Autor Zpráva
Pavel Dumbrovský
Profil
Dobrý den,
prosím o radu skrze optimalizaci pro mobily.
Dostal jsem za úkol udělat web i s verzí pro mobily. Pod tím si představuji, aby to bylo použitelné i při rozlišení kolem 320 px. Rozhodnul jsem se, že nebudu dělat 2 css, ale udělám design částečně s pomocí tabulek, aby to bylo na šířku flexibilní. K nahlédnutí je to zde: http://spondea.obchodvm.cz/
V čem je problém: Stáhnul jsem si nějaký Opera mobile emulator, který by měl simulovat zobrazení mobilem. Když si tam zadám třeba seznam.cz , tak se zdá, že je to opravdu smrsknuté pro mobil, písmo je velké. Ale když si tam zadám tu svou adresu, tak se to nestáhne, zůstane to na maximální šířce, ale je to odzoomované, tudíž nečitelné. Moc nevím co s tím, má někdo zkušenost?

Díky moc.
panther
Profil
Pavel Dumbrovský:
nevím, jak pracuje ten emulátor, co se spolehlivosti týče, dále pak měj na paměti, že není jen opera mini. Tabulkový layout je kvůli mobilům taktéž zbytečný.

Máš vesměs dvě možnosti:
- vytvořit druhou verzi webu (odlehčenou o zbytečnosti, obrázky, ...) na vlastní subdoméně, m.domena.cz
- upravit CSS, dobrou možností je třeba „responsive design“ (koukni třeba na http://www.smashingmagazine.com/ a zkus si měnit velikost prohlížeče - a pak nakoukni do CSS).
Str4wberry
Profil
Mohlo by pomoci přidání:
<meta name="viewport" content="width=device-width">
Pavel Dumbrovský
Profil
To nesimuluje pouze operu mini, je tam plno šablon, ale spíš jde pouze o nastavení velikosti displeje. Tabulkový layout je tady myslím nezbytný, když jsem chtěl mít střední část flexibilní a zároveň na okrajích ty stíny v td 15 px.
Když si v normálním prohlížeči zmenším okno, tak se to stahuje tak jak má, nevím co je špatně, že v tom emulátoru to zůstává roztažené..
Pokud to takto nebude fungovat, tak se na tabulky můžu vykašlat a musím udělat 2. verzi css, což jsem nechtěl. :(


Str4wberry:
Díky mnohokrát, to je přesně ono! :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0