Autor Zpráva
Honza.P
Profil
Ahoj, dostal jsem za úkol vytvořit aplikaci pro náhodné losování bez opakování. Do souboru by se zapsalo třeba jakékoli podstatná jména a po stisknutí tlačítka by to náhodně vylosovalo. U vylosovaného podstatného jména by měl být i obrázek. Problém je ten že nevím jak na to. Pomůžete mi s tím prosím? Děkuji


EDIT: Může být jak PHP tak i javascript
Darker
Profil
JavaScript:
var veci = ["Jablko", "Hruska", "Svestka"];
var index = Math.floor(veci.length*Math.random());
alert(veci.splice(index,1));   //Vypise treba Jablko a jablko vypadne ze seznamu
alert(veci.splice(index,1));   //Vypise treba svestka

PHP:
$veci = array("Jablko", "Hruska", "Svestka");
$index = rand(0,count($veci)-1);
echo array_splice($veci, $index);
Honza.P
Profil
Darker:
Děkuji, měl bych ještě jednu prosbu. Dalo by se udělat i seznam osob ke kterým by se ty vylosované věci také náhodně přiřadily? Třeba vypadne mi hruska a ta bude patřit dejme tomu Jitce. Pokud jitka již hrušku bude mít, osoba i předmět už by se nesměly opakovat. Snad jsem to napsal tak aby to bylo co nejvíce k pochopení:-(
Darker
Profil
Tak prostě udělej stejný proces se dvěma poli. Budu teď v ukázce předpokládat, že sis napsal funkci randomSplice co sama vyplivne a vyřadí náhodnou možnost:
var pocet = veci.length;
var dvojice = [];
for(var i=0; i<pocet; i++){
   dvojice.push([veci.randomSplice(),lidi.randomSplice());
}
Honza.P
Profil
Bohužel nemám napsáno nic a proto nevím jak tyto kódy zprovoznit:-(
Darker
Profil
Honza.P:
Bohužel nemám napsáno nic a proto nevím jak tyto kódy zprovoznit:-(
V tom případě jsem se očividně zbytečně namáhal s vytvářením [#2], jelikož sis z něj nevzal naprosto nic. Jinak bys věděl, jak danou funkci napsat, nebo by tě napadlo, že na její místo patří právě použítí kódu z [#2].
Pokud chceš aby za tebe někdo udělal celý domácí úkol, použíj sekci práce a zakázky.
Honza.P
Profil
Nenajde se tady někdo, kdo by mi s tím pomohl? Pro někoho to jistě bude jen pár minut. :-(
Borius
Profil
Honza.P:
Nenajde se tady někdo, kdo by mi s tím pomohl?
Vždyť ti s tím Darker trpělivě pomáhal, i vysvětloval. Ty spíše chceš, aby ti to někdo kompletně sepsal, viď?
Honza.P
Profil
Borius:
Bohužel vůbec tomu nerozumím, ani nevím kam co vložit natož si to napsat sám.-(
Darker
Profil
Honza.P:
práce a zakázky.
Točíme se v kruhu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0