Autor Zpráva
Delabela
Profil *
Jako je zde ?? Vždycky, když udělám klasický odkaz s podržením, tak ono podržení je příliš blízko a já bych chtěl určit jeho vzdálenost, jak na to?
Kcko
Profil
pomocí css vlastnosti border-botom a padding-bottom
margin
Profil *
Další možnost je použít obrázek na pozadí odkazu.
http://teststranek.kvalitne.cz/podtrzeni-obrazkem/
Delabela
Profil *
A můžete prosím někdo napsat, jak konkrétně to udělat?
panther
Profil
Delabela:
Kcko ti to napsal snad dostatečně podrobně, ne?

Případně dolní padding a obrázek, to řešení poslal margin. Nevím, co bys chtěl více (tedy vím, napsat řešení), to jsi dostal na uvedeném odkazu. Snaž se trochu.
Delabela
Profil *
panther:
O border-botom a padding-bottom jsem si zde na jakpsatweb.cz našel několik stránek a nikde, jak konkrétně udělat šířku vzdálenosti podržení u odkazu, jsem nikde nenašel a vůbec nevím čeho se mám chytnout, tudíž je to rada asi jako, kdyby mi odpověděl "Udělej to pomocí CSS".

Proto bych chtěl požádat o poněkud konkrétnější radu. Jak a kde správně upravit ten border a padding a bottom a podobně.
Petr__
Profil *
V rychlosti třeba takto:
<html>
<style>
a{
border-bottom: 3px solid red;
padding-bottom: 10px; /* vzdálenost podržení od odkazu  */
text-decoration: none;
}
a:hover{
border-bottom: 3px solid blue;
}
</style>
<body>
<a href="#">Odkaz</a>.
</body>
</html>
Delabela:
Samozřejmě, že na JPW nemohou být všechny možné kombinace nastylování všech html elementů. Jde o pochopení základů, jinak vám nepomůže ani ten můj příklad. Pro pochopení: podtržení je tvořeno border-bottom a jeho vzdálenost od textu výše určuje padding-bottom. Nejde tedy o "klasické" podtržení (text-decoration: none;), to je naopak zrušeno.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0