Autor Zpráva
jakubstepanek
Profil *
Zdravím,

ještě dnes mě napadl nápad na online webovou hru. Bohužel nejsem programátor, a potřeboval bych zjistit jak se přesně dělá. Žádný návod jsem nenašel. Předem děkuji
Radek9
Profil
jakubstepanek:
Bohužel nejsem programátor
Tady bude hlavní problém. Jak se o to chceš vůbec pokoušet, když neumíš zjevně podle popisu ani základy žádného jazyka?

Žádný návod jsem nenašel.
Takový návod by byl úplně k ničemu, každá hra je psána úplně jinak a má jiný systém.
Hando
Profil
Ahoj.

Takových dotazů už tady bylo celkem dost. A občas se ptali "programátoři". Rozhodně to není nic jednoduchého, pokud to má fungovat nějak obstojně a nemáš ji hrát jen ty sám proti sobě. :)

Rozhodně se smiř s tím, že žádný návod, pomocí kterého bys udělal nějakou kloudnou hru, nenajdeš.

Dělá se to různě - podle toho, co je to za hru a v čem je dělaná. :)
Joker
Profil
jakubstepanek:
Bohužel nejsem programátor, a potřeboval bych zjistit jak se přesně dělá. Žádný návod jsem nenašel. Předem děkuji
1. Přihlásit se na nějakou IT školu
2. Tak 2-5 let studovat
3. ???
4. Profit!
jenikkozak
Profil
jakubstepanek:
ještě dnes mě napadl nápad na online webovou hru.
Kromě cesty, kterou uvedl Joker, se můžeš vydat i jinudy:
1. Zjistit, kolik lidí před tebou mělo stejný nápad.
2. Zvážit, zda je tvůj nápad skutečně tak zajímavý, aby dokázal nadchnout nejen tebe, ale i třeba lidi z tvého okolí.
3. a) Pokusit se najít v okolí člověka, který by ti s programováním pomohl.
b) Zkusit svůj nápad prodat někomu z těch, kteří programovat umí, ale nemají do čeho píchnout.
c) Nechat si programátorské práce na projektu udělat na zakázku.
Nox
Profil
Anebo úplně jinak - zkus udělat hru deskovou nebo karetní apod. Odpadne kompletně problém s programováním, budeš to mít jednodušší ... navíc deskové hry jsou sociální (ne pseudo-sociální), zapojí představivost a míra návykovosti bude značně nižší. Jediný problém vidím v -záleží podle návrhu- nákladech na výrobu a pak na distribuci - pokud bys fakt chtěl aby to hráli lidi obecně, ne jen v okolí (a v takovém případě bych tuplem doporučoval rozsáhlé testování, zvlášť u první).
peta
Profil
jenikkozak: Tam je nebezpeci zcizeni napadu a nemusi mu pak dat ten clovek ani korunu.

jakubstepanek:
Muzes zkusit javascript.
http://www.volny.cz/peter.mlich/hry/hry.htm
www prohlizec - menu zobrazi - zdrojovy kod
Pro zacatek si vyber neco jednoducheho, treba wurm nebo prepocet bmi.
http://www.volny.cz/peter.mlich/hry/wurm.htm
Pro cokoliv slozitejsiho, prihlasovani uzivatelu, sdileni mezi uzivateli na jinych pc, potrebujes php + mysql nebo jiny jazyk (java, cgi, asp, ...)
Jeste muzes zkusit flash. Ten je podobny javascriptu, ale je vhodnejsi spise pro grafiku.

Jak to udelat?
Pokud neznas programovani, dost slozite.
Na webove hry v podstate zadny poradny nastroj neni. Knihovny vetsinou maji more chyb a bezpecnostnich der. Jina situace je s pc 3d hrami. Tam jsou nastroje, ze si nakreslis mapu a on ti ji potahne texturami, udela pohyb po mape a tak. Podobny nastroj je flash, ale neni spojeny se serverem, takze si propojeni uzivatelu musis opet vyresit pres php. Viz hry na facebooku.
Nox
Profil
peta:
Tam je nebezpeci zcizeni napadu a nemusi mu pak dat ten clovek ani korunu.
1) Co komukoli zabrání nápad ukrást až po implementaci? A vzhledem k tomu že začíná a že zpracování je většinou minimálně stejně důležité jak nápad (navíc nejspíš nejde o nic revolučního), v tomto případě nemá nějaké "předběhnutí" smysl řešit.

2) Jasně, programátor by teoreticky mohl ukrást nápad. Nebo by naopak kód mohl vytvořit a nedostat zaplaceno. Riziko nesou oba

3) Na řešení tohoto jsou prostě smlouvy

"Knihovny vetsinou maji more chyb a bezpecnostnich der."
to je dost blábol - kód v průběhu času otestovaný stovkama nebo tisícema lidí a prohlídlý lidmi má víc chyb a děr než to co si někdo sesmolí a testne sám (pokud vůbec)? Nota bene absolutní začátečník...

Tam jsou nastroje, ze si nakreslis mapu a on ti ji potahne texturami, udela pohyb po mape a tak.
To má do hry ještě ale hodně daleko...
peta
Profil
Hledam neco jineho a nasel jsem navod na hru v js :)
http://dev.opera.com/articles/view/creating-pseudo-3d-games-with-html-5-can-1/
Immortal
Profil *
Ok lidi chápu to tak že tenhle človíček si chce udělat onlineovku ?
1. seš si tím fakt jistej ?
2. jestli neumíš vůbec programovat nauč se to a to ti zabere 2-4 roky
3.ok už to docela dáš, sežeň které budeš platit
4.utvoř z lidí společnost, dělej mini offline hry, např : Angry Birds, abys m,ěl dost peněz na financování svojé online hry
5.máš vše co potřebuješ, teď jen naplánuj který člověk bude dělat to a který zas to
6.sežeň nejvhodnější program, např: PHP, MySQL, Gamemaker ani náhodou jasný ? chtěl bych taky vytvořit online hru ale vím že to teď není možné i když jsem docela zkušenej programátor 2DRPG her
7.pušt se do toho !!! XDD
1Pupik1989
Profil
Vytvoř spoustu online her pro tvorbu jedné je blbost.

Buďto jí zaplatí sám anebo to bude umět. Pokud neumí tak zaplatí i za předešlé hry.

Navíc Angry birds není zrovna malá hra.
Manneliger
Profil
Immortal - jak jsi myslel u té šestky - že to není možné?
paprsec
Profil *
Manneliger:
ahoj mohl by mi nekdo pomoc udelat hru podobnou ogame jenb o dost lepší?
jenikkozak
Profil
Přečetl sis vůbec příspěvky výše?
VN TEAM
Profil
Aj ja pracujem na jednej browser hre volá sa Vojna-národov FB PAGE . Nie je to ľahké ako si myslíš, túto hru robím sám, teda sám programujem, ďalší človek robí grafiku a ďalší robí celý dej hry a učí sa tiež programovať. Túto hru robíme už rok a pol a furt nie je spustená. Pred 5-dňami som spustil alfa-svet pre 7 hráčov. Za tých 5 dní sa objavilo toľko bugov, to nemáš šancu napísať sám bez chyby, až keď to nevyskúšaš pri viacerých hráčoch, lebo nevieš nasimulovať všetky možné situácie. Včera som resetol alfa test a do dneska to hráme a bug žiadny. Ale nie je to len o programovaní je to aj o grafike, čo ja som mal obrovské štastie, že som narazil na super grafika. Musíš mať aj dobrých ľudí pri sebe, keď chceš niečo väčšie dokázať. Ďalšia vec je marketing, aby si hru predal, to je teraz aktuálna vec, ktorú riešime. Za ten rok a pol ani neviem spočítať koľko krát som prepisoval celý systém znova a znova. Vtedy mi trvalo spraviť stavanie budov príklad 2 týždne, teraz by som to mal hotové do 2-3 hodín. Nechcem ťa odradovať aj mne písali, že sa to nedá a podobné veci, choď si za tým a možno sa ti to podarí. :)
Anonymní
Profil *
paprsec:
Uvědom si, že už žiješ v době, kdy browserovky jaksi vyšly trošku z módy.. Stačí porovnat čísla nejhranějších a "nejznámějších" browserovek teď a prostě pár před pár lety. Na druhou stranu na browserovce se fakt suprově naučíš programovat, samozřejmě očekává se od tebe, že nějaké základy už budeš mít.. Ale pokud takovéhle základy nemáš a chceš to udělat fakt "hned teď" tak si někoho zaplať, kdo ti to udělá.. Ale počítej s tím, že se tvoje investice nevyplatí a možná je lepší ty prachy dát na charitu, ale jak se říká risk je zisk, třeba budeš mít štěstí..
VN TEAM
Profil
K tomu, že browserky upadajú je vina firiem, ktoré ich prevádzkujú, pretože nevymyslia nič nové a ľudí to prestane časom baviť, my sme začali rozmýšlať nad systémom, ktorý by udržal hráčov pri hre a aby ich to bavilo. Samozrejme tie veci si necháme pre seba , pretože nápady sú vzácne :) .
Anonymní
Profil *
VN TEAM:
Docela naivní názor, podle mě je problém úplně někde jinde, protože co já vím, tak některé browserovky dělají stále nějaké inovace (ať už dobré, tak i špatné) a stejně je úpadek hráčů znatelný. Váš systém tady dle mého názoru nikoho nezajímá a nikdo se na něj neptá, tak či tak si prostě myslím, že ať je váš nápad ledajaký, tak stejně prostě nepřesvědčíte lidi, aby si Vaší hry vůbec všimli.. Smutné, ale pravdivé..

Ale proč to vůbec píšu? Protože prostě jsou lidi co si chtějí udělat nějakou takovou hru jen proto, aby se trošku zlepšili v programování, či si prostě dokázali že na to mají, dle mého názoru tento přístup je zcela správně, ale bohužel existují i lidi co si myslí, že vymyslí něco "nového" (ve skutečnosti je to již některá známá hra jen v trošku jiném kabátu) a prostě zbohatnou na tom.. Snažím se tady veřejně všechny takovýhle lidi varovat, že opravdu, kdyby výdělek byl tak snadný tak dávno už ležím někde na pláži a popíjím exotický drink.. Takže ano dělat něco takového jen tak ze srandy a pro zlepšení dovedností klidně, dělat to jen pro výdělek? Ztráta drahocenného času, i kdyby dotyčný pracoval dobu co pracuje na hře v mekáči tak vydělá více..

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0