Autor Zpráva
blahapet
Profil
Zdravím všechny, mám menší problém. Resp. chci se zeptat je-li teoreticky možné vytisknout obrázek o rozměrech 2480x1170px (což je 1/3 formátu A4) přímo z webu např. přes window.print() tak, aby po tisku na papíře obrázek skutečně zabíral horní 1/3 formátu A4. Můj pokus je zde na: http://www.malovcova.cz/akce.html
Na stránce jsou slevové kupóny, pokud se klikne na náhled (což není velikost tisku), zobrazí se pouze náhled. Pokud kliknu na TISKNOUT, vytvořil jsem to tak, že se otevře nové okno s gigantickými rozměry (viz výše) a událost window.print() zavolá tisk, který ovšem nedopadne dle mých představ, inu zkuste si to.
Je to asi vytvořeno příliš humpolácky, přesto děkuju za každou radu!
peta
Profil
blahapet: Nebo pouzij javascript, aby ti velikost prepocital na stranku. Teoreticky by mel zachovat kvalitu puvodniho obrazku pro tisk. Nemyslim si, ze by printu slo predat nastaveni tisku, sirku a vysku nebo otocit orientaci v pripade toho letaku. To, at si vyklika uzivatel. I tisk bych nechal na nem. Nadepsal bych to verze pro tisk.
ludekbrno
Profil *
blahapet:
To asi jen tak nepůjde. Každý má jiný prohlížeč, každý má jinou tiskárnu, každý má jiný ovladač k tiskárně. A každý z těch komponent se při tisku chová jinak a nepodaří se ti nastavit na webové stránce, aby se to bez zásahu uživatele vytisklo všem stejně.
blahapet
Profil
Díky všem, myslel jsem si to. Nakonec jsem to vyřešil, že jsem pro každý kupón vytvořil zvlášť PDF soubor, kde by se teoreticky nemělo nic pokazit.
margin
Profil *
Párkrát jsem byl nucen tisknout obrázky z prohlížeče a vyřešil jsem to jednoduše tak, že jsem dal do tiskového stylu rozměry obrázků v milimetrech.
Příklad: http://teststranek.kvalitne.cz/tisk-fotek/, pokud nevíš, jak na tiskový styl, koukni do zdrojáku.

Mimo téma:
- měl bys PDF udělat tak, aby měl rozumnější datovou velikost
- měl bys kupóny udělat tak, aby se zájemcům spotřebovalo co nejméně drahých barevných inkoustů

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0