Autor Zpráva
Kyoshi
Profil
Zdravím,

rád bych se zeptal, jestli je možné dohledat použití jednotlivých css stylů na stránce (myslím tím class a ID, ne *.css). Jde mi o smazání a úpravu jednotlivých zápisů, ale jaksi nemám přehled na co byli použity v *HTML*. Zkoušel jsem několik postupů, ale chce to samozřejmě i možnost vyhledávání v kódu stránky, ale nic s touto funkcí jsem nenašel.

Pokud by byl takový soft., plugin nebo online vyhledávač, tak by byl rád za název. Případně předem děkuji za jakékoli rady jak na to.


Jan Novák
Someone
Profil
FireBug? (otazník, protože si nejsem jistý, zda je to to, na co se ptáš.)
Kyoshi
Profil
Someone:
Bohužel, ten jsem zkoušel jako první i s rozšířeními, ale nada. Jde mi o to, že mám v CSS nějaký zápis ".style {***}" a ten zápis potřebuji najít na stránce, vyhledat kde jsem ho použil. Opačně to funguje perfektně právě v onom Firebugu. Kliknu na html a pokud má css styl, tak se napravo zobrazí i s číslem řádku a odkazem na *.css soubor. Já potřebuji opačný postup. Kliknout na css zápis a vyhledat si ho v html :). Dost ošemetné a nemám představu jak bych to měl hledat v Googlu.

Přesto díky za odpověď
Kyoshi
Profil
Doplním: Vyhledávání na určité doméně ve zdrojovém kódu. Takto ten dotaz dává snad větší smysl a celkem přesně popisuje, co potřebuji.

Díky předem :)
_es
Profil
Kyoshi:
Kliknu na html a pokud má css styl, tak se napravo zobrazí i s číslem řádku a odkazem na *.css soubor.“ „Vyhledávání na určité doméně ve zdrojovém kódu.
No a obyčajné textové vyhľadávanie class=trieda alebo id=identifikátor? Všeobecne to akosi nemá význam, pravidlo môže byť použité na veľa elementov. Na aký riadok by to vtedy malo skočiť?
Kyoshi
Profil
_es:
Díky za reakci. Bohužel mi jde o vyhledání jistého stylu na celé doméně, pokud možno. Pokud pokaždé v novém okně webu dám zobrazit zdroják a vyhledat určitou třídu nebo identifikátor, tak si můžu vzít v práci dva dny volna :). Jde mi o prohledání celé domény. Což není věc nemožná, stejně jako prohledání veškerého zdroje výstupu na prohlížeč. Jen jsem jaksi nenašel program (tady je nejspíš předpoklad stáhnout celý web) nebo online nástroj, který by to uměl.

Pravidlo nemusí být využívané pro více elementů a i kdyby, tak proč by to nemělo zobrazit všechny řádky? To ostatně ve Firebugu funguje perfektně, jen obráceně (viz komenty nahoře). Význam to podle mě má, jelikož pokud nechci doslova ke každé třídě či identifikátoru psát komentáře kde jsem to použil (a jestli to má pořád význam mít v *.css), tak prostě využiji tuhle kontrolu. Dost by mi to v mém případě ulehčilo optimalizaci css. Kdy jakákoli čistka externího stylopisu je prakticky zbytečná, pokud nevím, jestli ten zápis pořád někde využívám ;).

Každopádně díky za odpověď
_es
Profil
Kyoshi:
Čo si vlastne predstavuješ pod „Vyhledávání na určité doméně ve zdrojovém kódu“? Vyhľadávanie na všetkých existujúcich stránkach webu? Odkiaľ by mal ten nástroj nejako jednoducho vziať ich zoznam?

Pravidlo nemusí být využívané pro více elementů a i kdyby, tak proč by to nemělo zobrazit všechny řádky?
Čo ak je pravidlo použité na trebárs všetky elementy?
Kyoshi
Profil
_es:
Prosím tě, co to tu vlastně řešíš? Jasně jsem psal, že pokud by to byl software na PC, tak nejspíš bude muset stáhnout stránky a pak je vyhledávání ve zdroji snad jednoduché (příkladem za všechny může být známý program HTTrack). Pokud by to byl online nástroj, tak prohledání domény je snad jedna z nejdůležitějších věcí na netu (boti, sitemap atp.), takže tady by to také nebyl problém.
Vyhledávání v kódu je také snad základní funkce všech prohlížečů, které musí prohlédnout celý zdrojový kód a podle toho zobrazit web.

Pravidlo pro všechny elementy? Bavíš se asi o deklaraci elementů. Budiž, nadeklaruji tedy pro všechny elementy div nějakou definici ve stylopisu, tak bych byl rád alespoň za odkazy a čísla řádků, která splňují pravidla deklarace. Ovšem krom kontextové deklarace nevidím smysl dělat to takhle. Mě jde především o class a ID, tak pokud nevíš jak, tak znovu díky za reakce, ale raději než tu diskutovat půjdu svůj problém řešit.

Zatím ahoj
_es
Profil
Kyoshi:
Jasně jsem psal, že pokud by to byl software na PC, tak nejspíš bude muset stáhnout stránky a pak je vyhledávání ve zdroji snad jednoduché
No ale veď ak stiahneš všetky stránky, respektíve odfiltruješ len niektoré súbory z už stiahnutých, v ktorých je nejaký css súbor použitý, na svoj disk, tak môžeš použiť rôzne softvéry na vyhľadávanie v súboroch. Stačí ti len skombinovať existujúce nástroje. To by malo na zistenie class či id postačovať. Vymyslel si si asi príliš špeciálnu úlohu, aby na ňu existovala už hotová aplikácia „na mieru“. Čo ak bude nejaké pravidlo zložitejšie, že postačí malá úprava stránky, napríklad iné zanorenie či poradie elementov a už použité bude? Alebo, čo ak je nejaké CSS pravidlo použité len v JS? Ak to treba uvažovať, tak to bude asi ťažké zohľadniť.
Kyoshi
Profil
_es:
To je asi pravda. Mě jde jen o prohledání zdrojáku a nalezení určitých class a id. Jistě jde prohledat zdroj pokud je web stáhnutý jako výstup. To bude nakonec asi jediná možnost, jak něco takového udělat. Pravda je, že si asi opravdu představuji specifickou funkci, jenže přesně stejná existuje již ve zmiňovaném Firebugu. Jen je to tam obráceně, klineš na něco v HTML a pokud to má style, tak se zobrazí konkrétní styl, odkaz na soubor i číslo řádku v souboru. Prostě paráda…

Jdu to vyřešit nějak neelegantně, třeba tím prohledáním zdroje po stáhnutí celého webu.

Každopádně dík za diskuzi a ahoj
_es
Profil
Kyoshi:
stejná existuje již ve zmiňovaném Firebugu. Jen je to tam obráceně
A len v rámci jedného HTML dokumentu už načítaného v prehliadači.
Opačne by to malo fungovať v rámci prehliadača ako, ak je trebárs css súbor prilinkovaný do 1 000 stránok na webe? Možno by sa dala spraviť nejaká aplikácia ktorá by všetky stránky postupne načítala do prehliadača, no jej efektivita...
Kyoshi
Profil
_es:
To je také pravda. Přesto se nemohu zbavit dojmu, že taková aplikace/funkce, která prohledá zdroj v určité doméně a nabídne možnost vyhledat ve zdrojovém kódu, by byla užitečná a nijak těžká na vytvoření. Prakticky existuje vše potřebné, jen mi to nikde nenabídne to vyhledávání ve zdrojáku :(. Načítání stránek do prohlížeče by nebyl takový problém, když se ti dnes do cache zapisuje tolik blbostí, že ti užere i stovky MB místa a mě by šlo jen o text, takže řádově 1-50 MB.

btw.: V dnešní době terových kapacit a stomegových konektivit jsou tvé připomínky skoro archaické :). Přes již zmiňovaný program HTTrack ti například stáhnu web o 1 000 stranách za několik vteřin, prohledání pak zabere prakticky stejně času, pokud se to zautomatizuje. Funkce vyhledávání pak není taková blbost.
Alalala
Profil
Kyoshi
Nevím, jestli jsem správně pochopil tvou otázku, ale k něčemu podobnému jsem jeden čas používal Total Commander - připojíš se přes FTP k serveru a přímo na webu si prohledáš stránky (vyhledáš v nich jisté fráze, jako id="zelenej_div").
peta
Profil
Linux i windows ma prikazy na vyhledavani textu s souborech. Nevim, co resis.

Je pravda, ze v TC asi nejde zadat seznam vice hledanych slov a ze class muze byt vicero a tudiz to nepujde tak snadno zadat a najde treba i neco, kde to neni. class="cl as ss" (hledej = cl je neco jineho nez hledej class="classs" a pak jsou podle toho i vysledky).

Linuxove vyhledavani proti tomu umi regularni vyrazy i vice slov.
Ale i win-dos umi batak se vstupem ze souboru. Na regularni vyraz by sis ale musel stahnout program.

Ja resil, ale uz je to davno, smazani stejneho kodu viru asi ze 140 html souboru, kde by mohl byt. Nakonec to bylo asi 40. Pouzil jsem tusim program neco jako replaceEm. Nahral soubory k sobe na disk, jen html, php. Na serveru jsem si to vytridil pouzitim jakehosi prikazu v linuxu.

Jeste by sel pouzit javascript, ktery by na dane strance oznamil, zda to tam je nebo ne. Nebo php script, ktery by nasel vsechny soubory.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0