Autor Zpráva
Pechy.cz
Profil
Zdravím vás,
už si vážně nevím rady s jednou záludnou mezerou.
Na stránkách www.akciso.cz, jak je ten barevný rozcestník a pod ním obsah stránky se dělá mezera.. Ale jen někdy. Pokud na stránku jdu přes odkaz v menu, tak se třeba udělá, po opětovném načtení přes F5 zase zmizí. Někdy je to naopak, někdy je tam pořád, někdy tam zase není vůbec. Už jsem vyzkoušel vše, co to podle mě bylo a už si vážně nevím rady. Strávil jsem nad tím několik dní zkoušení různých přepisování, atd, ale už vážně nevím co s tím.

Obrázek, pro upřesnění: http://www.akciso.cz/v-poho.png

V tom místě, kde se dělá je připojení databáze, které jsem obalil do neviditelného boxu a narval ho někam nahoru (občas mi připojení dělá mezeru), dál je tam zjištění aktuální stránky a její include.

Nejčastěji se ta mezera objevuje v sekci reklama a v obsahu bez sekcí (horní menu - kontakty, zadat potávku, atd...)

...
<?php include("menu.php"); ?>    
 </div>    
  <div id="obsah">
// někde tady se ta mezera udělá
     <div class="non"><?php include "db.php"; $strana = $_GET['strana']; if ($strana=='') { $strana = "uvod"; } ?></div><?php include ("$strana.php"); ?> 
     <div id="panel2">
...

Prosím vás o pomoc. Jsem už bezradný... Děkuji
_es
Profil
Pechy.cz:
Viď Jeden div je viššie ako ten druhý a nič neí nastavené, asi rovnaká príčina.
Pechy.cz
Profil
_es:
Myslíš BOM? Ten jsem tam hledal, ale marně. Bylo to první co mě napadlo. Ani vlastně nevím, jak ho najdu. Prohlížel jsem to v PSPadu a nikde jsem na něj nenarazil.

// Stránku jsem obral o rozcestník a podobný nesmysly, nechal jsem jen obsah (viz. http://www.akciso.cz/test/webove-stranky/ ) - taky se nahoře ta mezera občas udělá
// - tam už jsem BOM našel 2x .. ale jen ve výsledným kódu zobrazené stránky, ve zdrojáku ho nikde najít nemůžu
_es
Profil
Pechy.cz:
Ten jsem tam hledal, ale marně
Hľadaj lepšie, konkrétne trojicu bajtov EF BB BF, je tam veľa krát.


Pechy.cz:
ve zdrojáku ho nikde najít nemůžu
Nastav si v editore nepoužívanie BOM na identifikáciu kódovania - radšej ho nikde, ani na začiatok súborov, nedávaj.
Pechy.cz
Profil
_es:
Díky za pomoc. Zkusím si s tím pohrát.

// Už to vypadá v pořádku.. Vážně si mi moc pomohl... Asi dlouho bych si tu s tím lámal hlavu ... Přitom jsem měl na BOM podezření. Teď už budu vědět, jak na něj ;-)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0