Autor Zpráva
meteos
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak udělat odesílání SMS z webové stránky, jako je například http://www.poslatsms.cz/. Vím, že na O2 lze poslat SMS jako e-mail, ale nevím jak na ostatní operátory.

Předem děkuji za odpověď.
Medvídek
Profil
meteos:
GSM modem nebo SMS Connect :)
Darker
Profil
Docela mě zajímalo, jak obecně tyhle brány fungují, ale nejlepší, co jsem našel je toto:
http://stackoverflow.com/questions/2999272/how-does-sms-gateways-work

Na tvém místě bych zkusil najít SMS bránu která nemá kontrolní kód (nebo ho má dost čitelný) a zneužil bych toho. Ale nevím jestli se tohle dá vůbec brát jako rada.
Medvídek
Profil
meteos:
Záleží na co to chceš, jak to má být spolehlivý, jestli potřebuješ i odpovědi na ty SMSky. Pokudto je nějakej studentskej blogýsek, tak můžeš na někom parazitovat, což neni právě morální.

Já mam GSM modem, který zvládá jak SMS, tak rpozvánění a příchozí a odchozí SMS.
A na hromadné posílání zpráv T-mobile Connect s MESSAGE ID odesílatelem.
meteos
Profil *
Medvídek:
Jde jen o malý pokus, takže bych se k parazitování možná uchýlil. Odpovědi dostávat nemusím. Chtěl bych si to naprogramovat pouze pro své účely.
H@ck
Profil *
GSM modem?
Máte nějaký typ?


Takový model by uměl se připojit do MySQL a na základě dat v něm uloženým odesílat SMS? Nebo naopak, příchozí SMS uložit do MySQL?
HajekJirka
Profil
Medvídek:
Já mam GSM modem, který zvládá jak SMS, tak rpozvánění a příchozí a odchozí SMS.
Můžeš nám napsat o jaký modem se jedná? Popř. poslat odkaz na e-shop?

meteos:
Jde jen o malý pokus, takže bych se k parazitování možná uchýlil.
Tak hledej tady na diskusi. Je tu někde PHP script, který je udělaný přímo pro poslatsms.cz.
Medvídek
Profil
HajekJirka:
Co používáme na klasický prozvánečky, tak se osvědčily tyhle: Wavecom Fastrack Supreme 10/20 Quad Band Modem (with EDGE), těch máme cca 68 na table s uptimem přes 2 roky.
Na hlavní SMS modem se kouknu v práci, domam nemam přístup přes SSH. Ten používáme na binární 8bit SMS a na normální T-Mobile connect.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0