Autor Zpráva
zublag
Profil
Ahoj,

chtela bych se zeptat, da se nejakym zpusobem nastavit pruhlednost posuvniku? Predem diky za odpovedi.

Moderátor Chamurappi: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou.
Chamurappi
Profil
Reaguji na zublaga:
Naštěstí nejde. Jestli ti vadí, že ho uživatelé používají, můžeš ho zakázat.
zublag
Profil
Chamurappi:
Omlouvám se :-)

Jde mi o posuvnik u overflow, pomocí opacity jde nastavit průhlednost celého obsahu včetně posuvníku, mě by zajímalo, jestli se nějak dá nastavit opacity jen samotného posuvníku?
Darker
Profil
Bez nějakých javascriptových kejklí (vlastní posuvník) bych vycházel z tohoto:
http://stevenyork.com/tutorial/pure_css_opacity_and_how_to_have_opaque_children
Amunak
Profil
zublag:
Pro webkit fungují taky speciální pseudotřídy, kterými se dá dostat do tzv. shadow DOM a nastylovat si posuvník přesně tak, jak se ti to líbí.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Amunaka:
… a vytvořit tak nekompatibilitu v uživatelském prostředí.


Reaguji na zublaga:
Jde mi o posuvnik u overflow
To jsou vlastně všechny vyjma těch uvnitř <select>ů.
Proč ho chceš upravovat?
zublag
Profil
Chamurappi:
Posuvník mi zasahuje kousek do obrázku pozadí, proto jsem ho chtěla zprůhlednit.
joe
Profil
zublag:
Posuvník mi zasahuje kousek do obrázku pozadí
Ořízni obrázek :)

---

Chamurappi:
… a vytvořit tak nekompatibilitu v uživatelském prostředí.
To bohužel dělá i Google, skoro všude.
Amunak
Profil
Chamurappi:
Já vím, ale přeci jen je to pouze kosmetická drobnost. 30% lidí to uvidí pěkné, a to se vyplatí, ne? :)
joe
Profil
Amunak:
je to pouze kosmetická drobnost
Není to kosmetická drobnost, je to "zásah" do uživatelského rozhraní a snížení použitelnosti.
zublag
Profil
Osobně mi to nevadí a nechala bych to, jak to je :-) Ale majiteli webu to vadí hodně, tak to musím nějak vyřešit ke spokojenosti všech.
Amunak
Profil
joe:
Snad všechny weby používající sites.google.com mají vlastní posuvník vpravo. Všiml jsem si toho náhodou a jako snížení použitelnosti mi to nepřijde. Tady se navíc bavíme o posuvníku uvnitř nějakého prvku ve stránce, takže si myslím, že to hlavně bude vypadat lépe. Pruhledný posuvník použitelnost snižuje taky, ne?
zublag
Profil
Darker:
Bez nějakých javascriptových kejklí (vlastní posuvník) bych vycházel z tohoto:
http://stevenyork.com/tutorial/pure_css_opacity_and_how_to_have_opaque_children

Jelikož majitel webu na té průhlednosti trvá... Mohl by mi prosím někdo polopatě objasnit, jak podle tohoto můžu nastavit jinou průhlednost textu a jinou posuvníku? Chápu, co chtěl článek přibližně říct, ale v tomhle případě to použít neumím.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0