Autor Zpráva
jakubstepanek
Profil *
Zdravím,

chtěl bych se zeptat jestli někdo nevíte, jak vytvořit jednoduchý textový soubor soubor aby se mi ukázal na webu. Dosti zmatené. Prostě chci vytvořit přes 100 stejných souborů a kdybych potřebovat dát na ně nějaké upozornění musel bych je všechny upravit a vložit text. Chci se zeptat jestli nejde vložit na všechny soubory nějaký kód, který by měl napsáno, že by se tam zobrazil text ze souboru text.txt. Pak bych mohl upravit jenom tenhle soubor a ušetřil bych si hodiny...
Joker
Profil
jakubstepanek:
Záleží, jestli je možné ty soubory nějak zpracovávat skriptem na straně serveru.
Pokud ano, šlo by to třeba takhle:
1. Do každého souboru se vloží nějaký kód, prakticky cokoliv, co se v těch souborech jinak nebude vyskytovat.
2. Skutečné fyzické soubory budou na webu, ale nikdo z nich nebude číst přímo.
3. Místo toho se ty soubory budou číst přes skript, který daný kód nahradí příslušným obsahem

Pokud tohle možné není, pořád ještě jde -byť trochu krkolomněji- dělat to samé ručně:
1. Do souborů se vloží nějaký kód a někam se uloží.
2. Pak se udělá kopie těch souborů a nějakým nástrojem na hromadné nahrazení v souborech se nahradí kód za upozornění.
3. Nahrazené soubory se pak nahrají na web.
Nutno mít na paměti, že ty výsledné soubory se pak už nesmějí měnit, změny by bylo nutné dělat ve zdrojových souborech a znovu udělat kroky 2. a 3.
bidloch
Profil
Já to mám řešeno vloženým rámem, který je na x stránkách. Mám tak udělané menu na stránkách s fotkama (momentálně jich mám přes 40) a když přidám další a potřebuju přidat odkaz do menu, tak to připíšu jen na té stránce co se zobrazuje ve vloženém rámu.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0