Autor Zpráva
Mároš
Profil
Ahoj,

Programuji vlastní CMS systém a chtěl bych ho pronajímat. Prodávat ho nechci, protože nechci řešit aktualizace, různé problémy na různých hostinzích atd atd... :-)

Napadli mě dvě možnosti:

1) Zajistit si u nějakého webhostera tzv resserel hosting (chci to postupem času pronajímat nejen v čr, takže resserel hosting pro každou zemi zvlášť). V jejich systému bych si pod sebe přidal klienta, web mu zprovoznil, popřípadě upravil atd a všechno by jelo. Na ftp by přístup neměl, jen třeba na emaily...

2) Jako druhá a myslím že lepší možnost mě napadlo, že bych to mohl celý přepsat do jedné obrovské aplikace. Zakoupil bych v každé požadované zemi server, na kterým by jela jenom nějaká databáze. Třeba v čr by byl master server, a v ostatních by byli slave servery. Všechno (css styly, layouty atd...) by byli uložené v databázi. Zjistil bych si podle IP lokace, kde se návštěvník nachází, a podle vzdálenosti k serverům by se aplikace připojila k nejbližší databázi a z tý databáze by se načetli požadovaný data. Tím by se snížil čas potřebný k vyrenderování stránky. A podle mě by to bylo lepší :-)

Nebo existuje další varianta? Jak to řešíte vy? Jako databázový engine používám Doctrine2, takže systém aktualizací (prodávat to) vážně nechci kvůli řešení problémů :)

Psal jsem podobný thread i na webtrh, ale tam se mi nedostalo moc odpovědí :-)

Díky za odpovědi
nepodstatne
Profil *
Mároš:
predem ti reknu ze to updatovani aj nebude pravdepodobne fungovat. kazdy klient chce nejakou vec pridat zmenit (bud to udelas nebo si najdou nekoho kdo se branit nebude). nekdy to jde udelat jako plugin jindy ne. a jakmile te nejaky pozadavek donuti zmenit cokoli v samotnem cms tak jsi s updaty skoncil.
mnohem lepsi nam prislo cms vyvyjet a postune nasazovat aktualni verzi. a ve starsich jen opravovat bugy (tyka se vetsinou hlavne prvni verze nebo verzi kde najednou delas prislis zmen.) a co jde resit jako samostatne pluginy (a i ty se casto upravuji na miru).

jinak pro zacatek je idealni klidne vzit virtual (pouze od firmy ktera ti nabidne pohodovy prechod na vyssi verzi i samotny server) a ten s postupem klientu navysovat. alternativne lze vyuzivat ruzne cloud sluzby. (vyborne zkusenosti mam posledni dobou treba s heroku kde diky package builderu neni problem rozjet php webserver, rozsireni - takze mas pak vsude identicke prostredi udelane presne jak ti vyhovuje a vykony serveru apod nemusis resit).

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0