Autor Zpráva
Petr_D
Profil
Své články na webu se snažím doplňovat odkazy na stránky ze kterých jsem čerpal informace, případně které s tématem nějak souvisí. Postupem času jsou ale leckteré odkazy nefunkční. Ptám se tedy, co s nimi? Smazat, přeškrtnout, nechat být? Vadí něčemu, pochopitelně že čtenářům ano, odkaz do nikam?
Sir Tom
Profil
Petr_D:
Mně jako čtenářovi vadí, když kliknu na odkaz a dostanu se nikam. Očekával bych, že na webu by neměly být odkazy, které vedou nikam... Takže smazat.
Amunak
Profil
Petr_D:
Pokud jde o zdroje, je to trochu komplikovanější. Mohl bys uvádět třeba odkaz na webarchive, aby bylo jasné, že ctíš zdroje. Ideálně bys možná mohl staré odkazy přeškrtnout a vedle napsat právě link na webarchive - z toho bude zřejmé, že původní link již není funkční, a nabízíš tedy alespoň nějakou alternativu.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Sira Toma:
Očekával bych, že na webu by neměly být odkazy, které vedou nikam...
Ale koho viníš z toho, že odkaz nefunguje? Odkazujícího, nebo odkázaného? Chyba je v drtivé většině případů na straně odkázaného.


Reaguji na Petra_D:
Smazat, přeškrtnout, nechat být?
Pokud to není těžké, sdělit čtenáři, že odkaz přestal fungovat (třeba tím přeškrtnutím). Jinak neřešit. Rozhodně nemazat, tím by se ztratila informace, kam odkaz vedl i že tam vůbec byl — to už by zvídavý čtenář byl téměř bez šance najít zdroj.
Sir Tom
Profil
Chamurappi:
Ale koho viníš z toho, že odkaz nefunguje? Odkazujícího, nebo odkázaného? Chyba je v drtivé většině případů na straně odkázaného.
Souhlasím. Odkazující by měl zajistit zda-li odkazy na jeho stránce jsou funkční - jestliže ne, měl by udělat něco, aby uživatel už byl předem informován o tom, že odkaz je nefunkční. Záleží také na tom kam odkaz míří. Já bych to asi dělal tak, že pokud se jedná o odkaz na vědecký web, tak bych jej na stránce označil jako nefunkční (slovem, přeškrknutím, červenou barvou jako wikipedie). Ale jestliže se jedná o odkaz do diskuze, či nějaké jiné sociální nebo komunitní weby, tak bych odkaz dal pryč...
Petr_D
Profil
Děkuji za názory, použiju to přeškrtnutí. Přeci jen se bojím, že by se v mnoha případech ztratil kontext pokud bych odkaz smazal.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0