Autor Zpráva
fanky
Profil
nevím jak přesně zarovnat text na těchto stránkách http://charon.hkfree.org/~fanky/ , tak, aby nebyl v prostředku, ale u levého okraje.... něco jsem zkoušel, ale když jsem na počítači nastavil vyšší rozlišení, tak se ten text dostal mimo ten prostřední pás... ???
Lukáš Kadlec
Profil
Zdravim,

body {text-align: center; margin: 0 auto;}
.vlevo {text-align: left;}

<body>
<div class="vlevo">
... veškerej obsah ...
</div>
</body>


CSS si dej do externího souboru.
Lukáš M
Profil
za zarovnání na střed může tohle: <p style="text-align: center;"> mělo by tam být left místo center a nebo ještě lépe to nadeklarovat jako píše Lukáš Kadlec stejně tak bude lepší, když si VŠECHNY styly přesunete do externího souboru, ta stránka vypadá, že by se v ní css dalo hodně "zoptimpalizovat", když budete chtít.
fanky
Profil
no jo, ale mě to ten text sice hodí do leva, ale je mimo ten prostřední sloupec, já chci aby byl vlevo, ale pořád v tom prostředním pasu..
Lukáš M
Profil
fanky
máte pravdu. je to potřeba celou část s hlavním textem obalit tímto divem: <div style="margin: auto; width: 600px;"> ale ještě jednou vám rádím: mít externí soubor se stylem, styly napsané v head a ještě přímo v jako atribut některých tagů není zrovna košer. špatně se v tom pak hledají chyby a cokoliv mění.
fanky
Profil
díky moc, ja to budu postupně vypilovávat, jen nabírám nové informace, abych věděl jak na to. Co miještě vrtá hlavou je, jak udělat mezeru, třeba, aby byly od slova novinky tři mezery. Povolí mi to jenom jednu a pak nic ..??
Lukáš Kadlec
Profil
pro více mezer se používá tvrdá mezera:
&nbsp;
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0