Autor Zpráva
mpu
Profil *
Zdravím,

je možné pomocí PHP generovat PDF, které obsahuje .svg soubory? Generování PDF není problém ale vložení .svg souboru je knihovnou MPDF (která tvoří PDF soubory) ignorováno. Jediné co MPDF umí je snad <img src> ale na embed, object nebo iframe to nereaguje. Podle MPDF manuálu to opravdu s těmito tagy má problémy ale přesto přímo na stránkách s manuálem lze vytvořit PDF, které údajně obsahuje .svg. Vložený .svg soubor v PDF by určitě měl fungovat způsobem onmouse, kdy se zvýrazní patřičné části obrázku. Nebráním se ani nahradit MPDF něčím jiným ale až jako poslední možnost protože bych nerad znovu řešil další funkce jako automatické přidávání hlaviček/patiček, číslování stran, pagebreaky apod.

Děkuji
Amunak
Profil
mpu:
Pokud vím, (přinejmenším) na webu jde normálně SVG obrázek vložit klasicky přes tag img. Prohlížeče které ho umí ho zobrazí, ostatní ho nezobrazí. Pokud tedy tvoříš PDF převodem z HTML, zkus to prostě+ přes tag img - neměl bys žádný object, iframe ani embed potřebovat.
mpu
Profil *
Amunak
Ano, do HTML přes img jde svg vložit ale v tu chvíli už v HTML nefunguje "onmouse" jako když to vložím přes object. Problém není to korektně zobrazit v HTML ale dostat "živý" obrázek nějakým způsobem do PDF.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0