Autor Zpráva
MyShare
Profil
Zdravým prosím o pomoc,
Mám problém snažil som sa niečo vygoogliť ale zbytočne takže môj problém.
Na stránke Quatro som si stiahol tento js script ktorý dopĺňa písaný text z jedného inputu automatický do druhého pomocou týchto kódov
address[permanent][street]"] address[current][street]
snažil som sa to vložiť do môjho formulára ktorý slúži na registráciu všetko funguje perfektne až na to že v druhom inpute mám hodnotu value nastavenú na value="@funshare.sk" a celý input je disable("schválne") čo by som chcel je aby pri písaní prvého inputu vložil hodnutu do druhého bez toho aby v ňom vymazal hodnotu value="@funshare.sk" tu je Živá ukážka v druhom kroku.

P.S a ešte viem že v tom js scripte netreba všetko iba nejaku časť ktorá na to slúži ale keď som sa snažil odstrániť niečo z toho kódu prestal byť funkčný mohli by ste mi aj v tom pomôcť? Ďakujem.

Upozorňujem nie som JS frajer som čistý lajk.
Keeehi
Profil
$('input[name="address[permanent][street]"]').keyup(function() {
            $('input[name="address[current][street]"]').val($(this).val());
        });
>>>>>>>>>
$('input[name="address[permanent][street]"]').keyup(function() {
            $('input[name="address[current][street]"]').val($(this).val()+"@funshare.sk");
        });
netestováno, ale mělo by to fungovat

Pokud ti jde jen o tu funkčnost přepisování z jednoho inputu do druhého, tak to jde udělat lehce i bez celého jQuery framewoarku.
MyShare
Profil
Keeehi:
Nazdar díky za pomoc ale nie je to funkčné síce keď vypĺňam prvý input ten druhy nevymaže ale ja som potreboval toto
prvý input prázdny na druhom input s value="@funshare.sk" užívateľ vyplní prvý input napr. tester a do druhého inputu sa dopíše len to čo sa vyplnilo v prvom čiže tester takže v druhom to bude vyzerať tester@funshare.sk tak aby druhy input nebol meniteľný myslím niečo ako disable
peta
Profil
<input onchange="var a = document.getElementById('aaa'); a.value = this.value + a.value;">
<input id=aaa value="@funshare.sk">
Onkeyup sice funguje pri zmacknuti klavesy, ale ten script kopiruje cele value a ne posledni klavesu. Proto to nefunguje.

Ale, at uz je to jak chce, je dulezite vedet, co bylo v inputu predvyplnene ve vychozim stavu. Cili bych to resil treba takto:
<input onkeyup="var a = document.getElementById('bbb'); if (typeof(a.value0)=='undefined') {a.value0 = a.value;}; a.value = this.value + a.value0;">
<input id=bbb value="@funshare.sk">

Mno, a dalsi legrace nastava, kdyz das F5, kdy si pamatuje posledni vyplnenou hodnotu a tu pak trvale pridava :) Uplne nejlepsi by pak bylo prepsat to na funkci s pevnym retezcem
function funkce(inp,id,str) {document.getElementById(id).value = inp.value + str;}
funkce(this,"bbb","@funshare.sk");

A druha vec, co by mohla vadit, je reagovani na onkeyup. Lepsi by bylo down. Ale down jeste nic nepise do value prvniho inputu, takze pak jsou do pusteni klavesy oba inputy rozdilne. Takze by se to muselo resit pres event a detekci zmacknute klavesy.
MyShare
Profil
peta:
Nazdar tvoj kód je presne to čo som hľadal len háčik je v tom že si to pamätá predošlu zadanú hodnotu nedá sa to nejak obísť? proste si užívateľ si vyberie napr. tester už.meno a keď nebude voľne aby si zadal iné aj po refreshnuti stránky aby tam neostala ta hodnota ale iba tá ktorú práve zadáva.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0