Autor Zpráva
Anysek
Profil *
Mám odst akutní dotaz! Z ničeho nic se mi pouze v index.html (první stránka) změnily všechny ř,ě atd. na nějaký divný znaky. Je to tak jenom v html podobě. Když to mám otevřené v poznámkovém bloku, tak tam jsou ty znaky normálně.
Timy
Profil
patrně jsi to uložil v nesprávném kódování. Zkus při ukládání dát dát kódování unicode. Případně se podívej sem: http://www.jakpsatweb.cz/cestina.html
Acci
Profil
Máš nastavené špatné kódování.
Více viz http://www.jakpsatweb.cz/cestina.html
Anysek
Profil *
A tam je napsany jak to změnit?
Anysek
Profil *
ALe když dám jeden z těch meta kódů,tak mi jde psát ř a ě,co předtím nešlo a zase nejde š,ž .. já to nechápu.
Anysek
Profil *
Jo dobrý,už to asi funguje.Kdyžtak se zeptám znova.
snajp
Profil *
Čau,myslím že se můj problém sem bude hodit,protože:
Splácal jsem nějaké stránky,zobrazují se správně (ěščřžýáíé).Mám tam ceník práce za metr čtvereční, napsaný "m2" po čase se mi to nelíbilo,tak jsem to přepsal tak,aby ta "2" byla malinká a u pravého horního rohu písmene "m".Používám HomeSite 5 a tam se ta dvojčička napíše "²".
Druhý den mi volal známej že stránky s ceníkem je rozházená a místo (ěščřžýáíé) tam jsou otazníky křížky a jiné hovadiny.Ostatní stránky jsou OK.Když jsem se kouknul na ceník já ukazovalo se to správně.Zavolal jsem kamarádce aby se na to koukla u sebe a taky to měla dobře.
A já se ptám,kde je chyba?
Známej má win2000 já a kámoška XP.
Timy
Profil
zkus to napsat takhle:

m<sup>2</sup>

nebo se podívej na ten link nahoře
Johnny
Profil *
m<sup>2</sup> bych asi pouzil spis
Yuhů
Profil
problém snajpa bude v tom, že patrně žádné kódování neuvedl. Ti, kdo se na to dívali, měli nastaveno náhodou různá kódování (někteří z nich náhodou správné). Se <sup> to zřejmě nesouvisí.

Obecně lze říci, že když blbne ž a š, je problém v záměně windows-1250 s iso-8859-2.
Pokud blbne ě, ř a č, bude problém v tom, že se používá buď iso-8859-1 (západoevropské kódování), nebo špatný (nečeský) font.
Pokud se přidávají písmenka (nejčastěji velké Â a podobné), text je psán v UTF-8, ale je zobrazen jinak.
Jestliže se požírají písmenka kolem diakritiky, je text zobrazován v UTF-8, ale psán v něčem normálním.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0