Autor Zpráva
Kubuska112
Profil
Zdravím.
Možná, že jsem zvolil špatnou sekci, tak prosím o přípané přesunutí.
Několikrát na webu se mi objevil tento kus kodu, i přesto, že jsem změnil své heslo na FTP. Dnes k ránu jsem odstranil celou složku, který to obsahoval a zatím to je v klidu. Pokud by to opravdu byl vir a dělal neplechu zde na diskusi, tak se předem omlouvám.


EDIT: Diskuse mi "neumožní" vložit kod, protože obsahuje slovo C.RACk (bez tečky) a dochází k "samovolnému sežrání kodu...".
Takže asi nic...
jenikkozak
Profil
Vlákno „Máte na webu virus — co s tím?“ sis už přečetl?
Kubuska112
Profil
jenikkozak:
sis už přečetl?
Ano, přečetl.

Můžete vyzkoušet online antivir.
Ten mě hodí na stránku, kde je pár textů + výčet infikovaných domén a nic víc...

Změňte heslo k FTP účtu
Zkoušel jsem už několikrát

V kódu své stránky najdete podivný kus skriptu...který jste tam určitě nenapsali sami.
Našel jsem toho celkem hodně.
jenikkozak
Profil
A pochopil jsi text pod nadpisem Máte na webu virus — co s tím? » Jak se nákazy zbavím?
Kubuska112
Profil
jenikkozak:
A pochopil jsi text pod nadpisem...
Ano, pochopil.
ludekbrno
Profil *
Kubuska112:

Zkoušel jsem už několikrát

A to heslo máš uložené v Total Commanderu?
Keeehi
Profil
Změnu hesla proveď na nějakém počítači a z nakaženého tam nepřistupuj. Pokud se tam ten kód už nebude objevovat, měl by být virus v tvém počítači. Pokud se tam přesto objeví, nejspíše máš na webu nějakou bezpečnostní díru.
Kubuska112
Profil
ludekbrno:
to heslo máš uložené v Total Commanderu?
Nemám.

Keeehi:
Pokud se tam ten kód už nebude objevovat, měl by být virus v tvém počítači.
Zatím se neobjevil nikde. Pc jsem projel antivirem a nic nehlásil (ESET)
Keeehi
Profil
Kubuska112:
Na otestování toho, zda je problém u tebe nebo v aplikaci jsem ti postup popsal. To že antivir nic nenašel neznamená, že není problém. V reálném světě se také všechny viry vyléčit nedají.
peta
Profil
Kubuska112:
Nevim, ten kod tu neni, co ti to vklada.
Viry se do webu nejcasteji dostanou temito zpusoby:
- FTP, zavirovany total commander (pouzij neco jineho, treba far)
- FTP, zavirovany pc, odchytava vsechno a kftp pridava vlastni kod (tj, ani far z bodu 1 nepomohl) (pouzij antivirus v nouzovem rezimu a pouzij personal SE od lavasoft, take v beznem a posleze nouzovem rezimu; mozna v opacnem poradi, nejdriv personal a pak antivir, protoze personal je rychlejsi, resi jen uzavrenou skupinu viru)
- napadeny program na serveru, spusti php, ktere prepise vse, kam ma php pristup (nastav si prava na slozku tak, aby tam neslo vytvaret editovat jinak nez pres ftp)
- napadeny server

To, ze ESET nic nehlasi, nic neznamena. S antiviry to mas jako s doktory. Jeden resi chirurgii, jiny rozdava tabletky a dalsi leci hlavu. Nekdy umi lecit ty same viry, nekdy ne. Osobne povazuji za nejmene problemove AVG.
Kubuska112
Profil
peta:
Nevim, ten kod tu neni
Protože mi diskuse nedovolí jej vložit, protože obsahuje nepovolené slovo

- napadeny server
Ptal jsem se a nic nezaznamenali.
Zatím je to Ok
Rfilip
Profil
Tak sem ten kod dej bez toho slova

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0