Autor Zpráva
Jendák
Profil *
Zdravím,
na svém projektíku, kde se učím jsem narazil na jednu záludnost... Na stránce chci odkazovat záložkama ( Odkazy na záložky v HTML) - to funguje, ale mám takový problém, že mám nastavený fixní header a když prohlížeč na ten div díky záložce "najede", schová se mi částečně pod header. Nejde nějak nastavit - javascriptem, css nebo nějak jinak, aby se prohlížeč zastavil třeba 20px před záložkou (resp divem, na který záložka odkazuje)?
Chamurappi
Profil
Reaguji na Jendáka:
Skriptem by to určitě šlo, ale nejdřív bych na tvém místě zkusil padding. Tedy — pokud je ta věc, na kterou se kotví, nadpis a má nad sebou nějaký prostor tvořený marginem, vyměň margin za padding.
Jendák
Profil *
To jsem právě zkoušel, jenže je to několik divů za resp. pod sebou, a tak velký prostor mezi nima neni. Zkoušel jsem to různě mixovat dohromady s "top: -xx PX" a podobně, ale nic mi bohužel nezafungovalo... Pod čím bych měl googlit, aby našel ten script? :)
Díky
margin
Profil *
Můžeš použít horní padding případně kombinovaný se záporným horním marginem.
Jendák
Profil *
Ani to nefunguje. Nastavil jsem padding-top: 50px; a margin-top: -50px; (float: left; position: relative;) ale prostě to nefunguje. Asi bude jediný řešení ten javascript
margin
Profil *
Mi to jde, zkoušel jsem v Chrome, IE, Opeře, i s tvou podivnou kombinaci floatu a relativní pozice.
Když, tak dej odkaz na živou ukázku.
Trejpa
Profil
Jendák:
Možností je v CSS několik, stačí si vybrat: Posun na kotvy.
panther
Profil
Jendák:
Ani to nefunguje.
tak dodej odkaz, něco musíš dělat blbě.


margin:
i s tvou podivnou kombinaci floatu a relativní pozice.
na té přeci není nic podivného - floatování se používá běžně, a že má něco position: relative ještě neznamená, že to potřebuji pozicovat. I floatovaný element může sloužit jako nový souřadnicový systém pro absolutně pozicované potomky.
Jendák
Profil *
Ok, měli jste pravdu. Přiřazoval jsem margin a padding, k divu rodiči toho co jsem potřeboval. Dál nastali problémy s tím, že div pod předchozím divem způsobil, že předchozí div se "neviditelně" překryl a nešlo kliknout na inputy, nakonec jsem to vyřešil pomocným divem 1px širokým. Díky všem :)
Petr ZZZ
Profil
Myslím by to mělo jít ojebat – pardon, ošetřit např. i jedním nebo dvěma "brčky" (netvrdím, že je to sémantické):

<a href="#houby">Sbíráme houby</a>
...
...
...
<a name="houby"></a>
<br>
<br>
<h3>Sbíráme houby</h3>
panther
Profil
Petr ZZZ:
možnost to je, ale ne moc hezká... spíše ošklivá a nehodná zmiňování, když jsou zmíněna lepší řešení. Možná jako odstrašující příklad.
Petr ZZZ
Profil
panther:
Hezké to řešení možná není, ale funguje – na rozdíl od výše zmíněných – i s vypnutými styly. Netuším, zda je to v dnešní době důležité, nicméně řekl bych obecně, že čím primitivnější řešení, tím širší má podporu. Samozřejmě CSS má výhodu, že může být v externím souboru a pak se jedním vrzem opraví všechny stránky, které se na ten soubor odvolávají. A je pravda, že brčka používaná na tvorbu mezer odporují filozofii CSS oddělit obsah a formu prezentace.
panther
Profil
Petr ZZZ:
na rozdíl od výše zmíněných – i s vypnutými styly.
rozdíl v tom nevidím. U výše zmíněných to bude bez stylů taktéž fungovat, nezafunguje totiž ani fixní pozice, která celý problém vyvolává ;-)

Nicméně, ač brouzdalové bez obrázků podle mě ještě stále jsou, bez stylů si myslím, že se to procento bude limitně blížit nule. A to hodně strmě.
Keeehi
Profil
Dokud neudělají něco operátoři s FUPem svých mobilních tarifů, bude brouzdalů bez obrázků určitě dost. Bohužel.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0