Autor Zpráva
Hrasekj
Profil *
Zdravím, naše firma má hlavní eshop a pak rozcestníky, které odkazují na hlavní eshop. Ty rozcestníky mají základní informace o produktech + ceny. Zajímalo by mně jestli by šlo nějak vymyslet, aby když změním cenu na hlavním obchodě, tak aby se mi upravila i cena na rozcestníku. Napadá mně jen možnost přes xml feed, který generujeme. Předem děkuji za odpovědi.
blaaablaaa
Profil
Hrasekj:
Toto bude nejsnažší řešení. Případně můžete udělat opačnou komunikaci a při změně ceny u některého produktu odeslat na všechny podpůrné weby info který produkt a jak se změnil.
Hrasekj
Profil *
A jak to udělat konkrétně? Děkuji za informaci
ninja
Profil
Pokud hostujete základní eshop i rozcestníky na stejném hostingu (serveru), můžete ceny produktů načítat rovnou z databáze (nebo kde ceny a info o produktech skladujete) stejně, jako to děláte u eshopu. V zásadě bude každý rozcestník jen upravená šablona hlavního obchodu.

Jak to konrétně udělat (ať už přímo z DB nebo přes XML) je jednoduché naprogramovat:

1. V rozcestníku načtete XML feed.
2. Zparsujete.
3. Vypisujete jednotlivé produkty a jejich ceny.
blaaablaaa
Profil
Hrasekj:
A v případě, že chcete ceny odesílat na jednotlivé weby (pokud jich není velké množství ;)), tak např. pomoci file_get_contents zavoláte PHP skript podpůrného webu a getem mu předáte požadované parametry.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0