Autor Zpráva
SloWer
Profil *
Ahoj,

nevíte někdo co je aplikace těžký klient?

Prý je to aplikace pro komunikaci se serverem. Ale co dělá, nevěděl by někdo něco o tom prosím?

Moderátor Petr ZZZ: Odvykni si prosím psát před otazníkem mezeru a začátky vět malým písmenem. Děkuji za pochopení.
Rfilip
Profil
Je to server-klient aplikace, kdy většina operací probíhá u klienta a server funguje jen jako úložiště společných dat
Taurus
Profil
Nemyslíš tím "tlustý klient"? Možná není pojmenování jednoznačné. Značí to, že spousta požadavků je prováděna na straně klienta a server dělá minimum.
SloWer
Profil *
aha děkuji, a u internetového obchodu, by to znamenalo co ? nějaký příklad abych to líp pochopil


ano, myslim tim i tlusty klient, myslim, že je to to samé


já si totiž nedovedu představit, jak ta aplikace, například u internetového obchodu bude fungovat a co bude provádět ten těžký klient
Petr ZZZ
Profil
U jakékoli interaktivní aplikace probíhá oboustranná komunikace mezi serverem (např. hostingem nějakého webu) a klientem (např. počítačem zákazníka eshopu). Musí se například spočítat počet položek v košíku, který se během návštěvy může měnit, jak zákazník nakupuje pořád víc a víc, konečná cena atd. Tyto operace provádí program a může je provádět buď na serveru, nebo u klienta. Pokud je provádí u klienta, dře se počítač klienta – to je pak ten těžký klient, zatímco server se "nudí". A naopak. Podle toho se rozlišují i programovací jazyky – např. PHP je serverový jazyk, JavaScript je klientský jazyk.
SloWer
Profil *
aha,

potřeboval bych ještě poradit prosím:

existuje hotová aplikace naprogramovaná v PHP a propojena s databázi MySQL a běží doma na PC na servru Achache a podle toho co jsi psal, znamená ze php pracuje na servru

A mám tady otázku:

Neuvažoval jste vytvořit pro administrátora obchodu speciální aplikaci – těžkého klienta, ve kterém by se administrátorovi nejspíše pracovalo pohodlněji ?

přeci už mám těžkého klienta ne ? když PHP pracuje na straně servru


Prosím, potřebuji poradit.


aha, už to chápu, a znáte jeste nejakou jinou aplikaci, která funguje na straně klienta jako je například javascript ?


vyřešeno díkes
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na SloWera:

„Achache“ — myslíš Apache?

„přeci už mám těžkého klienta ne? když PHP pracuje na straně servru“
Použitím PHP (pracuje na serveru) klienta odlehčíš, použitím JavaScriptu (pracuje u klienta) zatížíš. Můžeš ale mít na jednom počítači nainstalovaný virtuální server; dělá se to například při vývoji aplikací kvůli možnosti testovat. Píšeš třeba kód PHP a rovnou na stejném počítači zkoušíš, co to dělá. V takovém případě rozlišování mezi zátěží klienta a zátěží serveru do jisté míry ztrácí význam, ovšem jen do té doby, než hotovou aplikaci umístíš na skutečný server, umístěný fyzicky na jiném počítači než na klientovi.

„znáte jeste nejakou jinou aplikaci, která funguje na straně klienta jako je například javascript?“
JavaScript není aplikace, ale klientský programovací jazyk.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0