Autor Zpráva
Kyoshi
Profil
Ahoj all,

hledám nějaký návod jak na webu zprovoznit takový ten informační prvek/okno. Nejedná se mi o javascript okno, ale o takový ten pruh přímo ve stránce. Nemám problém ho vytvořit a přidat klik pro skrytí, ale potřebuju poradit, jak ho po tom kliknutí skrýt permanentně. Aby se danému návštěvníku to info už nezobrazilo. Nějaký cookie předpokládám, jelikož provázat to s účty nemůžu (nemám registrace) a IP je při dynamickém přidělování nespolehlivé (i když už se to až tak nevidí).
No, možná by nakonec bylo opravdu lepší nějaká kontrola pomocí IP, jelikož je lepší, když se jednomu z tisíce ta informace nezobrazí (náhodou dostal stejné IP jako měl někdo, kdo navštívil web), než aby se zobrazovala pokaždé a každému znovu po vyčištění cookie :). To by se to docela hromadilo.

Mohl by mě někdo třeba jen nasměrovat na nějaký název té funkce? Já bych si třeba něco našel sám, ale googl i po kombinaci všelijakých názvů my nic nevyhodil.


Díky předem

Kyo
Darker
Profil
Na nějaké přiřazování podle IP není funkce. IP adresu klienta najdeš v $_SERVER["REMOTE_ADDR"]. Pak si musíš do DB cpát IP, kterým jsi hlášení zobrazil.
jenikkozak
Profil
Kyoshi:
No, možná by nakonec bylo opravdu lepší nějaká kontrola pomocí IP, jelikož je lepší, když se jednomu z tisíce ta informace nezobrazí (náhodou dostal stejné IP jako měl někdo, kdo navštívil web), než aby se zobrazovala pokaždé a každému znovu po vyčištění cookie :). To by se to docela hromadilo.
Když si člověk smaže cookies, může si za to sám, zatímco za dynamickou IP adresu ne. (Mají ji např. uživatelé mobilního internetu od O2, a to asi není zrovna malá skupinka.) Domnívám se, že podíl uživatelů používajících dynamickou adresu (nebo používajících více než jednu IP - např. při pohybu mezi dvěma sítěmi) je mnohem větší než 1/1000.
Navíc údaje o cookii nemusíš nijak na serveru uchovávat. Seznam IP adres bys ukládat musel. Proto bych doporučoval spíše řešení pomocí souborů cookies.
Kyoshi
Profil
Hmm, nakonec je opravdu nejlepší – se na to vykašlat :). Spolehlivý způsob bez registrace není. Popravdě jsem to ani nikde neviděl běžet tak, že by to nebylo provázáno s nějakým účtem. On je nakonec hlavní problém v tom, že když se smaže cookie nebo změní IP, tak vyskočí všechny ty informační okna najednou (nebo se zobrazí dost vysoké číslo s počtem novinek). Prostě musí být někde zapsáno, že bylo tím a tím návštěvníkem odkliknuto a hotovo. Takže to prostě bez registrace nejde.
No, nevadí.

Každopádně díky za reakce

Kyo
Amunak
Profil
Kyoshi:
Cookies ale opravdu nejsou špatné řešení. Myslím si, že valná většina uživatelů webu s nimi nikdy nemanipuluje, a ten zbytek nejspíš zná "rizika". Ale pokud bych měl přijít na stránku a tam (nehledě na to, jestli jsem tam už byl nebo jestli jsem mazal cookies) bych musel zavřít deset vyskakovacích okýnek, asi bych z ní rychle vyskočil a šel jinam.

Pokud uděláš jedno důležité upozornění které bude spoléhat na dlouhodobou cookie, asi nikoho nebude trápit, že si třeba i jednou za měsíc bude muset odkliknout nějakou hlášku protože si zrovna smazal cookies.
Kyoshi
Profil
Amunak:
No, pouštět se do diskuze o životnosti cookie je nad mé síly, ale stejně je to způsob, který je ve výsledku mimo tvou kontrolu. Prakticky spoléháš na to, že si někdo náhodou neodklikl možnost vymazat cookie po uzavření okna (já mám například zaškrtnuto).
Nejedná se o vyskakovací okna, ale o lištu, která se vsune hned pod header a informuje "o něčem". Je to prvek integrovaný do webu, takže prakticky otravovat nebude, nemusí se odklikávat a nemusí se toho ani všímat. Jenže, to je věc, která lze ve výsledku nahradit třeba příspěvkem. Krom toho, nemusí na tebe vyskočit deset oken, ale jen info o "novince na webu", případně novinkách (počet by byl znázorněn číselně). Po kliknutí se dostaneš ná příslušnou stránku, kde bude vše pěkně rozepsáno. Prostě jednoduchá informační lišta…

Tak nevím, jestli se s tím mám trápit, jelikož mám i bez tohoto výmyslu práce dost. Krom toho si pořád myslím, že bez registrace a provázání s účty (využití uživatelských ID je tak jednoduché…), to prostě nepůjde nikdy tak spolehlivě, jak bych si přál.
Amunak
Profil
Kyoshi:
Jasně, ale potom je to tvoje chyba a musíš s tím počítat. A vlastně ti závidím, že tedy očividně nepoužíváš weby, kde by tě nutnost zapnutých cookie neotravovala. Např. u jednoho webu, přestože je na něm registrace, jsou cookies vyžadované pro uložení změny skinu. Nedokážu si představit, že bych to měnil vždy, když zavřu okno.

To máš jako s blokováním reklam. Taky to jako tvůrce webu nemůžeš tušit a jako uživateli mi to občas trochu rozbije layout. Ale je to jen můj problém, a je to pořád menší zlo než některé hrůzné reklamy.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0