Autor Zpráva
Luke9
Profil
Ahoj,

rád bych na své stránky použil jiný font, než bývají klasické Verdany, Genevy, atd., atd. V CSS3 to jde udělat pomocí font-face (dočetl jsem es, že to jde udělat i v CSS 2, ale prej to má jakési chyby, tak nevím). Také lze použít cufon, ale dočetl jsem se, mimo jiné i tady na fóru jsem byl za to zkritizován, že se cufon používá jen co nejméně (pro nadpisy, atd.). Ale já bych chtěl mít svůj vlastní font na celé stránce i v obsahové části, atd.

Mohl by mi prosím někdo poradit, jakým způsobem to mám provést?


Předem díky za všechny odpovědi.
Keeehi
Profil
A co využít www.google.com/webfonts/?
Luke9
Profil
Keeehi:

To neznám, díky :) Snad si s tím nějak poradím :)

PS: Je to použitelné i v IE? A v jakých verzích?
Keeehi
Profil
Luke9:
I v IE. Verze 6 a výše.
margin
Profil *
Mohlo by to fungovat dokonce i v IE4, ale nemám jak vyzkoušet, ale mám vyzkošeno, že v IE6 je to finfuje bezproblémově.

Výhodou písem se stránky Google Web Fonts je, že nemusíš řešit licence písem.
Problém je v tom, že ze stránky www.google.com/webfonts/ jen asi čtvrtina písem obsahuje české znaky. Nějaký seznam písem, které obsahují české znaky mám na http://teststranek.kvalitne.cz/font2/, ale seznam mi zastaral, protože od vydání mého seznamu přibyla na stránce Google Web Fonts další stovka písem.
Keeehi
Profil
margin:
Co jsem zkoušel, tak v 5.5 to nefunguje.
Luke9
Profil
Dobře, díky všem, snad to rozjedu. Co se týče IE 5.5, tak s tím už si bohužel důchodci či úředníci, kteří to používají, budou muset nějak vystačit :D
Keeehi
Profil
Luke9:
Windows XP obsahovaly IE 6, takže IE menší než 6 jsou jen na starších windowsech než XP. Ty už se dnes snad ani na úřadech nepoužívají.
Luke9
Profil
Tak jsem tedy zkusil Google Web Fonts a v IE mám jeden problém... Zespodu jsou některé písma (j, y, p) uřízlé, neboli nemají tu nožku... Neví někdo co s tím?
Keeehi
Profil
Luke9:
To může být způsobené spoustou věcí. Prosím o odkaz na živou ukázku.
Luke9
Profil
Už jsem našel chybu. V CSS resetu bylo nastaveno line-height na hodnotu 1, bohužel u IE to usekne nožky u písmen...

Vaše odpověď

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0