Autor Zpráva
630R93
Zdravím, chtěl bych se zeptat na jednu věc. Mam takový menší problém, dělám interníweb pro jednu firmu takovou databázi, něco jak eshop, ale bez formulářů. Jde o to, že potřebuju udělat stránky asi pro 800 vyrobků rozdělených podle výrobce, modelu, typu atd. To by nebyl problém, mám udělané schéma pro každou stránku. Data k těm vyrobcům mám v tabulkách v excelu a chtěl bych udělat nějaký skript nebo makro, které by mi ty data zkopírovalo do html kodu. Třeba název toho výrobku z konkretní buňky zkopíruje do title, nadpisu, v odkaze pred .html atd. Nevíte prosím Vás někdo, jak a v jakém jazyce by se to dalo udělat? Díky moc za pomoc ušetrilo by mi to spoustu času a hlavně nervů:)
Sir Tom
630R93:
Také zdravím,

no tak ono určitě to nebude přesun excel->html ale excel-> nějaký databázový soubor (csv, sql, ...). Pokud je mi známo, tak excel umí Uložit jako do csv souboru. Pak si s tím csv můžeš hrát.

Na internetu existují různé free convertory xls->csv, tak je můžeš také zkusit.
mimochodec
630R93:
S podobnými konverzemi mám zkušenosti. Jestli s tím budeš chtít pomoct a bude to nad rámec konkrétních otázek o odpovědí (což by patřilo sem), ozvi se mi na huhuhux@seznam.cz a rovnou tam popiš konkrétní příklad. Podívám se na to a napíšu.

Vaše odpověď

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0