Autor Zpráva
8vm8
Profil
Ahoj, zkoušim si přez php vytvořit tabulku. Učím se to z tohoto návodu. Používám phpmyadmin. Mám tam vytvořenou databázi pokus. Heslo i jméno je správně ale tabulka se mi tam prostě ne a ne vytvořit. Hledal jsem návody i na youtube ale nějak to z nich.
<?
$db="pokus";
$tb="Jméno";
$sloupec1="Jméno";
$sloupec2="Přímení";
$spojeni=mysql_connect("localhost","root","1234");
mysql_select_db($db, $spojeni);
$tabulka=mysql_query("CREATE TABLE `$tb` (`$sloupec1` VARCHAR (20) NOT NULL,`$sloupec2` VARCHAR (40) NOT NULL)", $spojeni);
?>
panther
Profil
8vm8:
a vypisování chyb máš v PHP vypnuté, že?

Spočítej si závorky.
8vm8
Profil
Tu jednu závorku sem tedy opravil, ale stejně mi to nefakčí. Připojení funguje, to mám na phpadminu zobrazený, ale ta tabulka tam nějak protestuje.
mimochodec
Profil
8vm8:
Vytvořit tabulku z aplikace jsem za spoustu let praxe potřeboval ... asi tak ani jednou. Tabulky vytvoř a s databází pracuj pomocí nějakého nástroje, ať už je to nejpoužívanější phpMyAdmin nebo český, méně často používaný, ale podle některých lepší Adminer.
8vm8
Profil
Takže je lepší teda tabulky vytvořit předem, a pak pomocí skriptů do nich odesílat data?
mimochodec
Profil
8vm8:
Takže je lepší teda tabulky vytvořit předem, a pak pomocí skriptů do nich odesílat data?

Nebo případně i přidat / ubrat sloupec, když si vzpomeneš, že ti v dané tabulce nějaká informace chybí. Nebo i přidat tabulku, když to situace vyžaduje. Ale toto všechno děláš z pozice programátora během vývoje a děláš to přes nějakou administraci. Aplikace, která vytváří za běhu nové tabulky, je skoro s jistotou špatná.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0