Autor Zpráva
candiess
Profil
Dobrý večer/ráno

Začínám s Prestashopem a už jsem narazil na mnoho problému, začnu od začítku.

1)
Na úvodní straně [modul: homefeatured] bych si chtěl upravit dle svých představ, například před cenu napsat ,,Cena:".
Musím zajít do složky s modulama a udělat to ručně? Nelze to nějak přizpůsobit přes administraci?

2) Když už dělám manuální úpravy s *.tpl, při reloadu stránky se mi změna nenačte.. Jak se řeší tenhle problém?

3) Chtěl bych si tam přidat nahoru nějaké horizontální menu, něco jsem našel ale nejsou vyhovující (kvůli nepozicovatelnosti)

4) Proč je v jedné šabloně tolik css souborů? Každý modul má svůj css, nelze toto nějak upravit? Třeba jen jedním, nebo dvěma soubory?

Doufám, že mi zde někdo poradí, děkuji všem předem :)
joe
Profil
1. Ano

2. Nezmění, načítá se šablona z cache a nezkompiluje se automaticky. Jdi do administrace, performance -> a zaškrtni Force compile ... přesně si nevzpomenu jak to je, ale měl by to být první checkbox. A zároveň tam vypni cache (po nasazení pak dáš do původního stavu)

3. Buď jednoduše upravíš šablonu, kde chceš to menu mít. a jednoduše nastyluješ - třeba když to menu nebude generované. V opačném případě si můžeš vytvořit modul, kde pak budeš mít možnost nastavit si pozici zobrazování (kam v HTML se ti ten kus kódu tvého menu připne) a bude obsahovat další nastavení (možnost editace přímo z adminu apod.)

4. Protože 1) ne každý modul vytvářel ten samý člověk 2) protože to je více udržovatelné, když edituješ CSS a JS jen pro jeden modul.

Presta je vymyšlená celkem dobře, ale jakmile chceš hodně změn, je třeba udělat do ní dost zásahů.
candiess
Profil
joe:
Děkuji moc za zodpovězení všech otázek :)) Snad se s tímto CMS více sblížím.. přeji hezký zbytke dne :)

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0