Autor Zpráva
Nigtmare
Profil
zdravím po dlouhé době tu mám zajímaví dotaz jak se dá dát ikonka webu ? myslím ten čtvereče u title stranky jak tam je takovej malej obrazek ...

Moderátor Petr ZZZ: Původní titulek: „Title-ikonka“
Taurus
Profil
Hledej favicon. Je to tu propírané milionkrát. A nejen tu.
Ziccko
Profil
Do hlavičky přidej:
<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico">
margin
Profil *
Ziccko:
Proč tu dáváš půl návodu, a to ještě tu nepovinnou část?
Nigtmare
Profil
ok budu hledat
cert69
Profil
Me favicon taky nejde,na zadnem prohlizeci,na jinem pc,a kdyz se uz ukaze nejakym zpusobem,tak jiny,ktery jsem tam nedaval.na strance mam vlozeny <link rel="shortcut icon" href="favicon.ico"> , a v rootu webu http://www.kamcertnemuze.eu/files/favicon.ico tuto ikonku.Navod a rady jsou vsude stejne,ale me to proste nejde.
A ted koukam ze na web nahraju ico o rozmerech 16x16 ale ulozi se 32x32.

Moderátor Petr ZZZ: Tvůj projev je špatně srozumitelný, piš prosím s diakritikou. A na vlastní dotaz si příště založ vlastní vlákno.
shaggy
Profil
cert69:
a v rootu webu
A máš pocit, že tá favicona je v rootu webu? Asi by si si mal objasniť pojmy, pretože ja keď sa pozriem na tú cestu, tak ju vidím v adresári files.
cert69
Profil
dobra,tak jsem spatne pochopil slovo root webu.a kam mam tu ikonku presunout?diky
shaggy
Profil
cert69:
Keď už vieš, čo je root webu, tak asi do rootu webu, nie?
Pozri si ako na ňu odkazuješ:
<link rel="shortcut icon" href="favicon.ico">
preto logicky cesta na ňu by mala byť:
http://www.kamcertnemuze.eu/favicon.ico
cert69
Profil
dik,to je rada k nezaplaceni.ale kde ten root je na tom hostingu? dostanu se na misto kde mam stranky a podstranky....a pak do slozky s ulozistem,takze nevim co je ten prostor mezi www.kamcertnemuze.eu........... a ...........files. Ja myslel ze ta slozka - files je proste zakladni pro ten dany web.ale rady se asi nedockam,kazdy tu misto rady jen zesmesnuje toho kdo neco nevi.ale ono to tak funguje skoro na kazdem foru,hold za rady se plati.
shaggy
Profil
cert69:
ale rady se asi nedockam
Začínam byť unavený. Dal som ti radu, napriek tomu sa však sťažuješ. Pretože mám dobrú náladu, dám ti poslednú radu - pozri sa, kde máš umiestnený hlavný index.html. To je root webu, tam patrí tá favicona. Do budúcnosti si naštuduj niečo o cestách na webe, ako správne odkazovať na súbory a na stránky.
cert69
Profil
....tak ja taky nevim jak to napsat.tam kde mam zakladni stranku html.index.......nejde vlozit zadna icona,jen vytvorit dalsi stranku.ale abych neobtezoval,zeptam se na podpore.......ja myslel ze na to je i tato diskuse,ale vidim ze jen obtezuju.uz se nikdy nezeptam abych nebyl na obtiz......p.s. diky za radu
shaggy
Profil
cert69:
ale abych neobtezoval,zeptam se na podpore
Ešte raz si pozri [#11], tam máš odpoveď.
cert69
Profil
ano,vidim ze je to odkazovano tam a ne do slozky.ale ja nevedel jak to do rootu dam,psal jsem ze mi to ukazuje moznost pridat novou stranku,nejde nahrat ikonka sem.ted uz to vim,nedam,nedostanu se tam,rikali me to na podpore.takze ted si hraju s tim jestli link jde napsat s cestou do files/favicon.ico , ale taky se me to nedari.
cert69
Profil
no nic mam favikon presmerovany ze slozky misto z rootu. Shaggy - len som chcel poradiť ako to uložím do ROOT, ale namiesto dobré rady som sa dočkal, aký som hlupák, a že keď niečo neviem, nemám sa do toho púšťať. Dám ti taky jednu radu - keď ťa toľko vyčerpáva odpovedať, prečo vôbec odpovedáš? Rovnako tvoja rada nebola k ničomu, len si sa ma snažil zosmiešniť. Veľa šťastia ďalším ktori sa chcu na nieco opýtať.
shaggy
Profil
cert69:
ale namiesto dobré rady som sa dočkal, aký som hlupák,
To som nepovedal, povedal si to. Ale keď nevidíš v príspevku [#11] moju odpoveď (radil som ti, že tú faviconu máš dať tam, kde je hlavný index.html, že to je root webu), tak chyba naozaj nie je vo mne.
Chamurappi
Profil
Reaguji na certa69:
len som chcel poradiť ako to uložím do ROOT, ale namiesto dobré rady som sa dočkal, aký som hlupák, a že keď niečo neviem
Jak můžeme vědět, že nemáš přístup do kořenového adresáře webu? Je to docela nestandardní situace, drtivá většina hostingů umožňuje svým klientům plnou kontrolu nad obsahem domény.
Většinu tvých příspěvků tvoří lamentování nad tím, jak ti shaggy nechce poradit — jaký to má smysl? V rámci možností ti poradil nejvíc, jak mohl. Z vás dvou není on tím, kdo tě zesměšňuje.
cert69
Profil
chamurappi........no ja se domlouval s technickou podporou a tam me rekli ze do rootu nemam plny pristup...(nevim co je na tom pravdy,je to u WEDOS)......proto jsem psal ze na tom miste kde mam stranku index.html.......tam me nejde nahrat-pridat favikon.ico ale jen moznost pridat dalsi stranku,podstranku.a tak jsem tady ocekaval nejakou podrobnejsi radu,a ne jen tech 5 slov,kterych je na netu spousta.Me bylo receno ze v #11 mam odpoved ale ta me nepomohla.ja chtel neco konkretnejsiho.neva,uz to mam,zadal jsem celou cestu az do files/favicon.ico
A ze me nezesmesnuje?pise ze ho to unavuje a ze jsem blbej,kdyz se musim ptat.....zkreslene........tak proc vubec odpovida?
shaggy
Profil
cert69:
Prepáč, ale keby si nepísal ako človek po mozgovej príhode, možno by som skôr pochopil, čo chceš napísať. Z tohto som naozaj nevyčítal, že tam nemôžeš nahrať ten súbor:
tam kde mam zakladni stranku html.index.......nejde vlozit zadna icona,jen vytvorit dalsi stranku
Pripadalo mi to ako dve nesúvisiace vety.

Nepoznám wedos, ale som si istý, že je to klasický hosting - taký, kde máš prístup aj k rootu webu. Podľa toho, čo píšeš, mám skôr pocit, že súbory nenahrávaš cez nejaký FTP manažér, ale používaš druh web uploadu cez ich admin rozhranie (je to tak?). A v tom by mohol byť problém.
Amunak
Profil
u wedosu je do rootu normální přístup. Jde konkrétně o složku /www. Každopádně to vypadá, že používáš nějaký podivný manager na nahrávání souborů, ale pokud vím, wedos nic takového nativně nenabízí. Takže chyba je u tebe, použij normálního FTP klienta (třeba FileZillu).

edit: teď mi došlo, že asi používáš wedosácký miniweb který je zdarma k doméně. Pak by asi bylo lepší koupit si normální hosting, u wedosu to máš za ani ne čtyři stovky ročně (a napoprvé můžeš uplatnit slevu, který bývá kolikrát i 20%). Pokud něco tak podstatného jako naprosto netypický hosting neuvedeš v dotaze, nečekej odpovědi, které ti pomohou.
cert69
Profil
ano,miniweb.ale na to se me nikdo neptal,tak jsem nepocital ze je to rozdilny.no jak rikam,mam tam ted zadanou cestu k ico az do slozky a funguje.priplacet ted nechci,jen si to chci vyzkouset a pak az budu chytrejsi a nebudu se muset ptat,postoupim vys k placenym.........ale diky za rady.ted jdu jinam pro rady jak se presmerovavaji stranky na podstranky......to mi taky nejde.
shaggy
Profil
cert69:
ano,miniweb.ale na to se me nikdo neptal,tak jsem nepocital ze je to rozdilny
Ale my sa nemôžeme pýtať na niečo, o čom nevieme. Nie je v našich silách poznať každú jednu službu každého hostingu a zároveň myslieť na stovky rôznych možností, ktoré tvoj problém môžu ovplyvňovať. Keďže je to "bonusová" služba k doméne, tak by bolo dobré, aby si nabudúce tieto "netradičné" vlastnosti hostingu spomenul.
jenikkozak
Profil
cert69:
priplacet ted nechci,jen si to chci vyzkouset a pak az budu chytrejsi a nebudu se muset ptat,postoupim vys k placenym.........
Dělej si, jak chceš, ale počítej s tím, že rozdíl mezi jejich Miniwebem a klasickým webhostingem (nejen u nich, ale i u jiných poskytovatelů) je propastný. Pokud si budeš dělat web takový, aby vyhovoval všem omezením Miniwebu, nebudeš mít důvod vůbec přecházet na placenou verzi. (Vždycky bude snazší se dalšímu omezení přizpůsobit než přejít na klasický hosting.) Proto bych ti doporučil neuhýbat se omezením, ale zaplatit si těch pár korun. Zvaž si to sám.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0