Autor Zpráva
Manďa
Profil
Ahoj,
chtěla bych na stránkách takovou věc, že když najedu na nějaký odkaz <a href="jakpsatweb.cz">Jak psát web</a>, tak když najedu myší na odkaz Jak psát web, tak se mi při najetí zobrazí v rámečku stručné info z toho odkazu (jak je to na Facebooku, když člověk přidá odkaz) - prostě část webu z toho odkazu se mi zobrazí v tom rámečku. Ví někdo jak na to? Pomůže někdo?
Díky moc!
Keeehi
Profil
Obecné atributy » title
Manďa
Profil
Keeehi: title znám, to už tam mám. Myslela jsem spíš něco jako náhledy webů generované automaticky. Jak je to na Facebooku když přidáš odkaz, tak se ti v rámečku zobrazí část textu toho odkazu a náhled webu (tak to samé bych chtěla taky). Ale abych to nemusela zadávat ručně.
Keeehi
Profil
Manďa:
Zaprvé tam se nezobrazuje náhled webu, ale jeden z x obrázků, co na té stránce jsou. Daly by se najít i pravidla, které obrázky se pro náhled vybírají a které jsou už třeba moc malé.
Ten text je zase prostě část ze stránky. Podle jakých pravidel se tento text vybírá, to nevím.
Možná ale nemám na mysli to, co ty. Obrázek by pomohl.
Manďa
Profil
Keeehi: jo, to myslím. Tu část textu ze stránky a obrázek. Je mi celkem jedno, která část textu by se tam vybrala (třeba úplně od začátku). Hlavně, že by to fungovalo :-) Je to fajn, že člověk ví, co od té stránky čekat aniž by na ni ještě klikl. Myslím, že je to fakt praktické! Věděl by mi někdo s tímto poradit?? Kdybych měla prostě odkaz např "JAK PSÁT WEB" a když by se na to najelo, tak by se zobrazil rámeček s tou částí textu stránky a příp. i obrázek (nemusí být)?? Děkujíí :)
nemeja
Profil
tak můžeš udělat třeba dvojsloupcovou tabulku - vlevo odkazy a vpravo jedna velká bunka, v které by se po najetí na odkaz zobrazilo pomocí JS info o něm (obrázek, název, popis,...), nebo to udělat tak, že by ten rámeček vyjel hned u myši (Popup Bubble, Tooltip), pro jQuery je toho opravdu hodně ;)
Manďa
Profil
Jenže jak mám udělat to, aby se zobrazilo to info o dané stránce když to nechci přepisovat ručně? O to mi právě jde.. Ostatní už bych zvládla, ale potřebuji zjistit, pomocí čeho dosáhnout toho, aby se to info zobrazilo automaticky u jakkéhokoliv odkazu, který na stránky vložím, aniž bych to ručně vypisovala. Něco jako třeba tyto náhledy: http://www.snap.com/ (ale tento náhled se mi moc nelíbí - je to moc veliké a je tam velká reklama) - ale asi ne přímo náhlad stránky, ale část textu ze stránky + třeba ten obrázek, prostě aby lidi, když najedou na daný odkaz, viděli v tom rámečku, co od toho daného odkazu mají čekat.. Doufám, že jsem to dobře vysvětlila :) Děkuji moc.


Třeba jsem si našla tuto bublinu, kterou chci mít u každého odkazu: http://www.dynamicdrive.com/dynamicindex5/speechbubblestooltip.htm - ale teď mi jde o to, abych nemusela u každého odkazu vypisovat "title" - prostě automaticky by se v každé bublině zobrazil část textu z toho daného odkazu.. :) Protože když mám v článku hodně odkazů, tak je fakt hrozně obtížné všechny odkazy projíždět, abych věděla, o co se jedná a u každého odkazu na mé stránce psát title.. Snad chápete.
Keeehi
Profil
Manďa:
Možností je více.
1) Generovat title už na servru. Problém je, že se stránka zobrazí až po tom, co dostane odpovědi od všech servrů na své dotazy. Pokud by se však výsledky cachovaly, cesta by tu byla.
2) Vybrat si tooltip, který si informace co má zobrazit načítá z externího souboru ajaxem.
2b) Vytvořit si takový tooltip sám. Nic extrémně složitého to není, s použitím jquery už vůbec ne.
Manďa
Profil
Keeehi: děkuji moc za odpovědi. Ale bohužel vůbec netuším, jak na to :-( Máš nějaký odkaz na takový tooltip, který ty informace o odkazu zjišťuje automaticky? Díky :-)
Keeehi
Profil
První na který jsem narazil:
http://www.dhtmlgoodies.com/index.html?whichScript=ajax-tooltip

Takový základ pro použití:
<a href="http://www.seznam.cz" onmouseover="ajax_showTooltip('ajax.php?url='+encodeURIComponent(this.href),this);return false" onmouseout="ajax_hideTooltip()">

ajax.php
$content = file_get_contents("http://".str_replace("http://","",$_GET["url"]));
if ( preg_match('~<title.*?>(.*?)</title.*?>~s',$content,$match) ) {
  echo $match[1];
} else {
  echo "Stránka nemá titulek";
}
Manďa
Profil
Děkuji, ale asi jsem úplně blbá, protože mi to nefunguje, achjo :-( Stáhla jsem si soubory, nahrála na web, na stránku dala url na css a js soubory do hlavičky:

  <script type="text/javascript" src="js/ajax-dynamic-content.js"></script>
  <script type="text/javascript" src="js/ajax.js"></script>
  <script type="text/javascript" src="js/ajax-tooltip.js">
  /************************************************************************************************************
  (C) www.dhtmlgoodies.com, June 2006
  
  This is a script from www.dhtmlgoodies.com. You will find this and a lot of other scripts at our website.  
  
  Terms of use:
  You are free to use this script as long as the copyright message is kept intact. However, you may not
  redistribute, sell or repost it without our permission.
  
  Thank you!
  
  www.dhtmlgoodies.com
  Alf Magne Kalleland
  
  ************************************************************************************************************/  
  </script>  
  <link rel="stylesheet" href="jax-tooltip.css" media="screen" type="text/css">
  <link rel="stylesheet" href="jax-tooltip-demo.css" media="screen" type="text/css">


a taky nahrála ajax.php podle tvého vzoru

a do body jsem dala
<p>
<a href="http://www.seznam.cz" onmouseover="ajax_showTooltip('ajax.php?url='+encodeURIComponent(this.href),this);return false" onmouseout="ajax_hideTooltip()">
odkaz na seznam</a></p>

, tak jak jsi to napsal výše, ale když na ten odkaz najedu, tak se mi zobrazí please wait, loading content a taky ikonka CLOSE. Co jsem udělala špatně?
Keeehi
Profil
Manďa:
Co jsem udělala špatně?
Bez odkazu na živou ukázku můžu jen věštit.

Vaše odpověď


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: